jackhammer86

Příjem peněz na český účet z plateb na zahraniční platební bránu stripe

Dobrý den, s dovolením bych vás chtěl požádat o radu.
momentálně Nejsem OSVČ, a uvažují o zprovozňování aplikace kde vlastně je možnost darovat dobrovolnou částku v případě zájemcovi se aplikace zalíbí a to bude platit platební kartou online přes platební bránu stripe. aplikace nemusí byt jen pro česky trh.

Dále jak jsme pochopil ze funguje platební brána Stripe :
Sídlo je v Irsku. Když Klient zaplatí online v jeho méně , peníze jsou v české koruně do týdne připsány společností na můj účet, který je taktéž vedený v korunách.
Stripe pak Jednou za měsíc doručí z Irska faktura s částkou, kterou máte zaplatit jako poplatky za využívání dané platební brány.
Otázkou je :
jak se k tomu mam postavit jestli se musím stát identifikovanou osobou, nebo OSVČ ?
a kdy vlastně to zahájit před zprovozňovaní aplikace nebo po obdrží první platby od prvního zájemce a jestli se peníze, které mi společnost posílá budou danit ?
Děkuji.

Odpovědi
Lgee

Do 30000,– kč přiležitostného přijmu se nedaní (rocně)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.