ty2ty

Musím při odpovědi na email znovu psát formální oslovení na začátku a pozdrav na konci?

Nejlepší odpověď
annas

Ústav pro jazyk český AVČR: „Každý oficiální dopis je náležité začít oslovením v 5. pádě (i v případě písemného styku s institucemi, kdy jméno adresáta neznáme, např. Vážení; Vážené paní, vážení pánové; Vážená paní / Vážený pane; Vážené dámy a pánové; Vážení obchodní přátelé; Vážení partneři; Vážení klienti…). Povšechný pozdrav Dobrý den, který se značně rozšířil v e-mailové korespondenci, je v písemném styku považován za familiární.
Hodí se pro styk osobní, telefonický a pro korespondenci neformální, neoficiální a vnitřní (např. s kolegy). “

Na závěr e-mailu poděkujte za brzkou odpověď, je to slušnost.

Neuvedl jste, jaký typ mailu máte na mysli – úřední či soukromý.

O firemní komunikaci si přečtěte v odkazu..
http://www.ipod­nikatel.cz/Ko­munikacni-dovednosti/pisemna-komunikace-zakladni-pravidla-firemni-korespondence-a-upravy-textu.html

Další odpovědi
Syd

Záleží komu to píšeš, ale jestli to je jaksi víc oficiální, tak by to chtělo, přestože je to odpověď a je tam u toho předešlá zpráva.

zzzzz

Já to píšu, vypadá to lépe, přeci jen to není chat.

Conchus

Myslím si, že by se psát mělo, ale je to tak říkajíc věc slušnosti a korektnosti.

jmhad

to záleží na tom,do jaké míry vnímáš etiku chování