William2

Musím platit daň z příju z prodeje pozemku?

Když jsem pozemek koupil loni za 100.000 a letos ho za 100.000 prodávám, musím z tohoto příjmu – ač je neziskový – platit daň?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Ne nemusíte, pokud jste ho za stejnou cenu koupil a za stejnou prodáte.
Váš příjem dle §10 ZDP bude 100 tis. avšak odčitatelný výdaj bude pořizovací cena, která je rovněž 100 tis. I když tento příjem musíte do daňového přiznání uvést, zdaněn nebude, neboť výslední dílčí základ dle § 10 je Kč 0,–.

P.S.: No jasně, že by to bylo nefér 🙂

Další odpovědi
hanny 2

Obávám se že musíte!

Tak se omlouvám,Jambalaya to ví líp než já!

William2

Jestliže ano, tak je to teda nefér, to by měla existovat možnost si nákup pozemku v minulém roce dát do daňového přiznání jako náklad!