Frogman

Musím OSE platit za vkládání hudebních videí z YouTube na svůj web?

Pokud bych chtěl na svůj web vkládat (embed) videa z youtube (nebo jiných video serverů), musel bych žádat o povolení každého autora nahraného videa, jelikož YouTube od toho dává ruce pryč – pouze maže videa porušující zákon. Anebo bych musel platit OSE nějaké poplatky?

Jak je to?

Nejlepší odpověď
ivzez

OSA i (nevzpomenu si teď na název) ta druhá organizace jsou
správci poplatků pro umělce, které zastupují → tzn. pro umělce,
kteří s nimi uzavřeli smlouvu o zastupování.

Podle mne by záleželo na tom, jaká videa byste vkládal.
Pokud by šlo o tzv. „youtubery“, šlo by o jejich autorská videa.
Pochybuji, že OSA uzavřela smlouvu s některým youtuberem.

Ale jde jenom o můj názor (odhad). Před vložením videí
si jej ověřte u někoho, kdo se touto oblastí zabývá.

Frogman

ivzez, pokud máme na mysli tu samou organizaci, pak by to mohla být OAZA.

Chystám takový hudební web a chtěl bych tam embedovat hudební klipy.

Ok, zeptám se někoho.