obyč holka

Musím mít svého stomatologa, než půjdu k ortodentistovi na rovnátka?

Zdravím, přicházím s takovým blbým dotazem. Jde mi o to, že u nás ani v našem, ani vedlejším kraji ne a ne nemužu sehnat stomatologa, který by přibíral nové pacienty, a ja preventivku tim padem už nemela ani nepamatuju. Jde mi o to, jestli me ortodentista na rovnatka prijme i bez toho, že bych měla sveho zubaře, co dela preventivky atd. Diky za odpoved

Nejlepší odpověď
da ny

Záleží na stavu Vašeho chrupu. Zda bude potřebný zásah praktického stomatologa. Ortodonti, pro velký zájem už na to nemívají čas (materiál), ani na případné extrakce z orto důvodů.
U ortodontisty bude záležet na tom, jak početnou má klientelu. Jak moc je lačný po práci a zisku. ;D
Ten náš, by Vás do péče, bez kontrol a péče u praktického stomatologa nepřial.j
Za péčí a ročními preventivními prohlídkami jezdí lidé i desítky kilometrů. Vaše zdravotní pojišťovna by Vás měla nasměrovat tam, kde Vás ošetří. Pokud máte dostatek tisíc na rovnátka, zkuste vyhledat stomatologa, kde si prohlídku a následnou konzervační stomatologii uhradíte i sama. Všichni nemají smlouvy se ZP.

Další odpovědi
Drap

Přijme

Filip84

Ahoj! 🙂

Přijme. Přesto bych, být Tebou, praktického stomatologa hledal každým dnem, aniž bych Ti chtěl radit, samozřejmě.

U nás je v podstatě francouzský model zdravotního systému v tom směru, že můžeš kdykoli navštívit kteréhokoli odborného lékaře, aniž bys měla k tomu poukaz od registrujícího pediatra, praktického lékaře, gynekologa či praktického stomatologa.

Problém je v tom, že pokud je stav chrupu léta bez vyšetření, nedá se zavčasu přecházet velkým problémům. Zubní kaz se odhalí, až začne bolet, a to v lepším případě znamená endodontické a protetické ošetření, v horším případě ztrátu zubu. O nemocech závěsného aparátu ani nemluvě.

da ny

Před naložením rovnátek, včetně snímacích MUSÍ musíte mít chrup zcela sanovaný. Bez jediného kazu. Léčba trvá minimálně 2 roky, u snímacích aparátků i déle. Průběžná péče praktika je souběžně nutná.

Ametyst

To by ti chamtiví “ praktici” nesměli zvát pacienty každých 6 měsíců, aby si tím zajistili pohodlné živobytí. Potom už tam není místečko pro nového pacienta. Chamtivost řídí náš svět.