Džanička

Musím mít na realitní makléřku nějaký kurz nebo školu? Je těžké si otevřít realitní kancelář?

Co je potřeba si vše vyřídit..
Doplňuji:
Díky, nepotřebuji statisíce. Stačí mi abych uživila svoji rodinu a mojí mamču.

Nejlepší odpověď
Drap

Není předepsané žádné vzdělání. Vyřídíš s živnostenský list a začneš. Ale pozor. Je to zaměstnání pro dravé obchodníky, nepočítej s příliš velkými výdělky. Na to, aby jsi patřila mezi ty hodně úspěšné, musíš mít spoustu kontaktů a být dobrá.

Další odpovědi
AndreiRanger

Nepotřebuješ vzdělání, jen živnostenský list. Co se týče realitního trhu existuje na něm spousta realitek co poskytují svou značku pod kterou můžeš vystupovat…

Ale opravdu to není med, bo se to dnes snaží dělat každý, bydlím ve 100tis městě a stejně bych si to tu nerisknul..

anonym

Stačí si pohledat informace na internetu:

Encyklopedie profesí: Realitní makléř
Alternativní názvy a podobné pozice
Obchodník s realitami, property agent, real estate broker

Popis pozice
Realitní makléř vyhledává nemovitosti, jedná s majiteli a sjednává podmínky prodeje nebo pronájmu. Náplň činnosti realitního makléře se skládá z vyhledávání nemovitostí, které zprostředkovává k prodeji nebo pronájmu. Dojednává s majiteli konkrétní podmínky prodeje nebo pronájmu, uzavírá kupní, nájemní nebo podnájemní smlouvy a přepočítává či stanovuje výši provizí. K celé činnosti pak vede podrobnou dokumentaci.

Minimální požadované vzdělání
Vyšší odborné nebo bakalářský studijní program

Také bude dobré, když si zjistíš, jaké podmínky vyžaduje pro otevření realitní kanceláře zákon.