tforro

Musím jít do prostoru určeného pro úpravu hlasovacích lístků sám?

… nebo s sebou mohu vzít syna v batolecím věku? Co když už bude chodit a nechce počkat opodál a přiběhne za mnou? Zakáže mi volební komise odvolit?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nezakáže a toleruje.
Nesmí do prostoru pro úpravu hlasovacích lístků vstoupit nikdo ze členů volební komise.
Pokud by volič, popř. ve vysokém věku spadl v místě pro úpravu hlas. lístků, nesmí mu nikdo ze členů volební komise jít pomoci vstát. Může mu však pomoci jiný volič.

Další odpovědi
Kepler

Podle principů demokratických voleb a upravovacích předpisů bys asi měl. Ale co když batole je převlečený agent? Tak bych radši poprosil komisi o pohlídání.