ozzius

Musí zaměstnavatel platit diety o víkendu?

Zdravím, jsem na služební cestě, budu zde pravděpodobně 2 týdny (Slovensko), náleží mi diety i za víkend, nebo pouze za dny, kdy pracuji? Děkuji, na internetu jsem se bohužel informací nedostal.
Edit: ano, myslím stravné – jsem na Slovensku, 35€ denně

Nejlepší odpověď
NoFear

Jako myslíš stravné? Ty se platí za všechny dny. Víkend nevíkend.

Další odpovědi
zjentek

Z podotázky se dá dedukovat, že o víkendu pracovat nebudeš. Přesto ti náleží cestovní náhrada na jídlo. Do SK je to 35 EUR denně. Platí v případě, že jídlo nemáš dohodnuto (fakturováno) jinak (třeba zahrnuto v ubytování), ale naopak si ho musíš hradit z vlastní kapsy. Pokud jídlo v cestě zahrnuto máš, pak se tvůj nárok na stravné bude řídit tabulkami (podle toho, kolik jídel denně máš v cestě zahrnuto).

JežíšKristus

Diety nefungují, raději se normálně najez

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.