JájsemRaibek

Musí nebo nemusí být z pohledu STK na autě na pedálech brzdy a spojky gumové návleky?

Možná jsem kdysi četl, že musí být, ale nejsem si tím jist. Pokud by byl i odkaz na zdroj, byl bych vděčný.

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel musí.

Další odpovědi
Emefej

Netuším, ale v mém autě jsou už z výroby celokovové pedály bez gum a STK jsem prošel.

Kepler

Domnívám se, že ty návleky jsou součástí konstrukce auta jako bezpečnostní prvek, takže bys na STK mohl narazit podobně jako s rozbitým koncovým světlem. Jinak povinná výbava je soubor autodoplňků a nástrojů, které musí být součástí každého vozidla, jež se pohybuje na veřejných komunikacích. Její obsah určuje zákon prostřednictvím vyhlášek č. 341/2002 Sb. a č. 100/2003 Sb. Jestli se v těchto vyhláškách pojednává i o takovém detailu jako jsou gumové návleky, to netuším. https://www.al­za.cz/auto/po­vinna-vybava-auta