Avatar uživatele
emilherko

Musí firma přijmout fakturu o úroku z prodlení?

Poslal jsem fakturu firmě která nedodržela slpstnost .Úrok jsem si spočítal podle RETRA ČNB a odeslal dlužníkovy poněvač se jedná o a.s. a já jsem jen živnostník tak jí vůbec neberou v potaz a přestaly platit i normální faktury.Dá se proti tomu bránit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4830 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Faktura o úroku z prodlení sama o sobě je vám dost k ničemu, pokud dlužník neplatí. Pokuste se spíše vymáhat nezaplacené faktury. Pokud máte smlouvu o dílo, případně schválenou objednávku, obraťte se na právníka se žádostí o vymáhání. Na penále či pokuty z prodlení dojde až posléze. Minimálně, ať vám napíše nějaký bububu dopis za litr. Buď vám firma zaplatí nebo zbývá právní jednání a soud.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
emilherko

Oni platily s dluhu 360.000,– posílaly každých 14 dní 20.000,– dosti málo na platy VZP OSSZ a DPH. no a hlavně na materiál na další práci že.

před 4830 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jambalaya

No tím spíš je potřeba jim pohrozit. Ale úroky z prodlení můžete požadovat kdykoliv, ty vám totiž nikdy neutečou. Ale celkem chápu, že jste se zřejmě dostal do vleku s nějakým velkým odběratelem, který to staví tak, že pokud pro něj pracovat nebudete, nic vám už z dluhu nezaplatí a tedy pro něj pracujete stále a nemáte z toho nic. Opravdu doporučuji právníka, většinou firmy nechtějí mít zbytečné potíže.

před 4829 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek