autacek

Musí být dnešní balíčková opatření nejdříve publikována ve sbírce zákonů, aby byla platná a účinná?

A již něco vyšlo?

Odpovědi
Pepa25

Prý jestli něco vyšlo!
Pokud je to usnesení vlády, tak to samozřejmě vychází ve Sbírce.
Pokud je to mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví podle zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví,v latném znění, tak to vychází na jejich úřední desce.
Je v tom pěkný maglajs, na odkaze níže se v tom snažíé orientovat …

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/ko­ronavirus

JájsemRaibek

Ano každý zákon platí (až na výjimky) dnem vyhlášení ve sbíre zákonů. U každého je to přímo uvedeno. Platí od 1.1., platí vyhlášením (myšleno ve sz), některé platí okamžitě-např. nařízení vlády o nouzovém stavu.