ahold

Musí být člen představenstva bytového družstva zároveň členem družstva?

Můžu být nadále členem představenstva, kdybych svoje členství v družstvu převedla na člena rodiny?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, člen představenstva musí být členem družstva: § 630 zákona o obchodních korporacích: „Členem orgánu družstva může být jen člen družstva.“

Další odpovědi
Drap

Nele jednoznačně odpovědět. Záleží na stanovách konkrétního družstva

Midoc

Měl by být členem družstva.
https://www.kur­zy.cz/zakony/r/90-2012-zakon-o-obchodnich-korporacich/pa­ragraf-625-az-634/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.