Lgee

Museli jste někdy být zaostalou opicí?

Například já musel používat v roce 2019 mobil z roku 2012 protože mi byl odcizen ze skříňky, a skoro měsíc sem se vrátil do středověku.

Musely jste někdy být zaostalou opicí?

Nejlepší odpověď
annas

Tedy,. přiznávám, že zírám. Pokud má někdo starší věc, tak ho považujete za zaostalého?

Fráze „být sto let za opicemi“ , nikoliv zaostalou opicí, je hanlivé vyjádření.

To, že někdo nemá ten nejmodernější mobil, důvody jsou různé, je podle vás " zaostalou opicí"?

Ale nechápu, jak jste se mohl vrátit do středověku? Zajímalo by mě, jak mobily ve středověku vypadaly.

Další odpovědi
led

Možno budete prekvapený, ale niekedy prsty, alebo guličkové počítadlo je rýchlejšie, než moderná elektronika. A dokonca nepotrebuje zdroj elektriny. http://manik.sk/u­krajina/den09/016­.jpg
Skúsili ste si to?

Drap

Tou jsi na těchto stránkách ty. Proč se ptáš jen žen?

Rokio

Já jsem opičí král.

A můj mobil je starý zhruba 10 let, stále je funkční a používám ho.

johana 56

Podle čínského znamení opice jsem.
Co se týká MT možná zaostalá jsem a budu /zatím dobrovolně/.
K volání na důležitá čísla doposud slouží telefon starý 12 let.
Už jen představa, že nový, odpovídající mým potřebám stojí ± 25 000 až 40 000,– Kč a nějaký dobrák mi ho ‚šlohne‘, je děsivější než zůstat zaostalou opicí…

aliendrone

Jakkoliv uznávám, že život BEZ moderního mobilu by byl těžký, jsem stále schopen bez něj existovat. Jednou možná sám zjistíš, že existují místa kam tě NEPUSTÍ ani náhodou, pokud u sebe budeš mít cokoliv, co smrdí elektronikou (elektřinou). Dokonce i hodinky (pokud jsou na baterku, čisté analogy nevadí) ti seberou, protože jeden nikdy neví, co v tom elektrosvinstvu může být NAVÍC. ;) :)

A to nemluvím o ÚMYSLNÉM užívání prvních typů GSM mobilů – hádej proč? (nápověda: NENÍ to kvůli tomu „co umí“, nýbrž…) ;) :D

Neschopnost „existovat bez [moderního] mobilu“ je příznakem dekadence. Ostatně ono to chce už pořádně vydlabanou lebeň k tomu, aby se jeden neobešel bez VLASTNÍHO osobního šmíráka/fízla/prás­kače. A jen tak na okraj – KOLIK si pamatuješ telefonních čísel „z hlavy“ (vyjma vlastního a všeobecných veřejných jako 158, na operátora či výpis spotřeby dat apod.) – prostě KONKRÉTNÍCH osob? Či snad doopravdy VŠECHNA tlf čísla sdělíš operátorovi, potažmo víbůhkomu (tzn. máš je zapsaná v mobilu)? Tak to tedy upřímnou soustrast! ;) :D :D

ivzez

Neznám žádnou ženu, která musela být zaostalou opicí, ale
u některých mužů je vidět, že někdy byli zaostalými opičáky.

Nemohu si pomoct, ale tuhle nahrávku na smeč jsem nemohla nevybrat.

PS:
Používání straých mobilů neznamená, že se z člověka stane opice.
Někteří lidé jim (starým mobilům) dokonce dávají přednost.

aliendrone

led>>> Tipuji, že zařízení na obrázku je NEKOMPLETNÍ. Něco tam chybí (podle mě)! ;) Schválně – jak přesně dokážete popsat CO? ;) :D :D

BTW – jakkoliv jsem to viděl v mládí na vlastní oči v REÁLNÉ akci (neuvěřitelný fofr!), tak přeci jen to na tohle nemá > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Mak0UvU6Nxc ! ;) :)

led

aliendrone… Pcha, na kalkulačke!! to je závisláčka na elektrickom zdroji.
Na „mojom“ obrázku je sčot kompletný, nie je to čínsky abakus http://www.ma­tika.sk/zdroje/so­roban.htm
Spomínam na dávne časy zavádzania elektromechanických „digitálnych“ pokladníc do ruských obchodov… Pokladníčka, zadala ceny tovaru do pokladnice a neuveriteľnou rýchlosťou pomocou sčotu (takého jednoduchého, aký som vložila do odpovede) preverila výsledok.

aliendrone

led>>> NJN, tak jsem ZASE neuspěl, holt víte co to je. Ale stejně trvám na tom, že tam chybí jedna řada (na místě té mezery) pouze se 4 (!) kameny – ty byly kvůli čtvrtrublům (25 kopějek). Takhle vypadal sčot kompletní. > https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/7/7a/Scho­ty_abacus.jpg/220px-Schoty_abacus.jpg

Ale nebojte nic, sice pomalu, ale nezadržitelně se dostávám do formy a PAK budu týrat já Vás a vůbec nebudu brát ohled na to, že jste nepolapitelnou Venuší milionů mužských snů! Takový jsem aliendrone! ;) :D :D

led

Pozor na počasie, začína byť mokro a udierajú blesky, mudrci hovoria, že to je moc škodlivé na elektroniku vo mechanickom organizme aliendronov.

Lgee

V gramatice a otázkách ano, ale o tom to moc není.

Ametyst

O tom to je: když napíšeš Musely, týká se to žen. Napiš Museli a nikdo ani nemukne.

Lgee

Pro me je gramatika sumak je mi jedno jak si co vymyslel Karel 4 před 2900 lety ze se bude psát zrovna tahle.

Drap

Tou jsi na těchto stránkách ty. Proč se ptáš jen žen?

Lgee

Podle čeho usuzuješ? Otázky jsou sice někdy ujeté ale to jen z nudy, a gramatiku také umím ale jen když se snažím píšu v rychlosti takže gramatiku prakticky neřešim.

annas

VXám na pravopise a stylizaci nezáleží, quentos, zpravidla ale já, vaše otázky musím upravovat.

Už jsem vám několikrát psala,. abyste psal velké písmeno na začátku otázky a otazník. na konci.

Měl byste by ohleduplný k ostatním uživatelům.

Otázky ukazují na Vás, takže nuda jim neprospívá, ani znalost pravopis z nich nevyplývá.

ivzez

Shoda přísudku s podmětem Vám nic neříká?

Musely → podmětem jsou ženy nebo děti.
Museli → podmětem jsou všichni nebo jen muži.

Rokio

ivzez: A co když podmět zahrnuje tisíc žen a jednoho muže?

ivzez

Pak jsou to „všichni“.
Ale máš pravdu, to „jen“ jsem měla vynechat. (–:

Ametyst

1000 žen a jeden muž…Museli.

aliendrone

Ametyst>>> Nádherný sen v dobách mého mladí! Dnes spíš NOČNÍ MŮRA! ;) :D :D

Rokio

Ametyst: Děkuji.