Bronzový

Museli jste někdy být zaostalou opicí?

Například já musel používat v roce 2019 mobil z roku 2012 protože mi byl odcizen ze skříňky, a skoro měsíc sem se vrátil do středověku.

Musely jste někdy být zaostalou opicí?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tedy,. přiznávám, že zírám. Pokud má někdo starší věc, tak ho považujete za zaostalého?

Fráze "být sto let za opicemi" , nikoliv zaostalou opicí, je hanlivé vyjádření.

To, že někdo nemá ten nejmodernější mobil, důvody jsou různé, je podle vás " zaostalou opicí"?

Ale nechápu, jak jste se mohl vrátit do středověku? Zajímalo by mě, jak mobily ve středověku vypadaly.

Další odpovědi:

Zlatý

Možno budete prekvapený, ale niekedy prsty, alebo guličkové počítadlo je rýchlejšie, než moderná elektronika. A dokonca nepotrebuje zdroj elektriny. http://manik.sk/…
Skúsili ste si to?

Zlatý

Tou jsi na těchto stránkách ty. Proč se ptáš jen žen?

Stříbrný

Já jsem opičí král.

A můj mobil je starý zhruba 10 let, stále je funkční a používám ho.

Zlatý

Podle čínského znamení opice jsem.
Co se týká MT možná zaostalá jsem a budu /zatím dobrovolně/.
K volání na důležitá čísla doposud slouží telefon starý 12 let.
Už jen představa, že nový, odpovídající mým potřebám stojí +- 25 000 až 40 000,- Kč a nějaký dobrák mi ho 'šlohne', je děsivější než zůstat zaostalou opicí...

Stříbrný

Jakkoliv uznávám, že život BEZ moderního mobilu by byl těžký, jsem stále schopen bez něj existovat. Jednou možná sám zjistíš, že existují místa kam tě NEPUSTÍ ani náhodou, pokud u sebe budeš mít cokoliv, co smrdí elektronikou (elektřinou). Dokonce i hodinky (pokud jsou na baterku, čisté analogy nevadí) ti seberou, protože jeden nikdy neví, co v tom elektrosvinstvu může být NAVÍC. ;) :)

A to nemluvím o ÚMYSLNÉM užívání prvních typů GSM mobilů - hádej proč? (nápověda: NENÍ to kvůli tomu "co umí", nýbrž...) ;) :D

Neschopnost "existovat bez [moderního] mobilu" je příznakem dekadence. Ostatně ono to chce už pořádně vydlabanou lebeň k tomu, aby se jeden neobešel bez VLASTNÍHO osobního šmíráka/fízla/práskače. A jen tak na okraj - KOLIK si pamatuješ telefonních čísel "z hlavy" (vyjma vlastního a všeobecných veřejných jako 158, na operátora či výpis spotřeby dat apod.) - prostě KONKRÉTNÍCH osob? Či snad doopravdy VŠECHNA tlf čísla sdělíš operátorovi, potažmo víbůhkomu (tzn. máš je zapsaná v mobilu)? Tak to tedy upřímnou soustrast! ;) :D :D

Zlatý

Neznám žádnou ženu, která musela být zaostalou opicí, ale
u některých mužů je vidět, že někdy byli zaostalými opičáky.

Nemohu si pomoct, ale tuhle nahrávku na smeč jsem nemohla nevybrat.

PS:
Používání straých mobilů neznamená, že se z člověka stane opice.
Někteří lidé jim (starým mobilům) dokonce dávají přednost.

Diskuze k otázce

Stříbrný

aliendrone

led>>> Tipuji, že zařízení na obrázku je NEKOMPLETNÍ. Něco tam chybí (podle mě)! ;) Schválně - jak přesně dokážete popsat CO? ;) :D :D

BTW - jakkoliv jsem to viděl v mládí na vlastní oči v REÁLNÉ akci (neuvěřitelný fofr!), tak přeci jen to na tohle nemá > https://www.youtube.com/… ! ;) :)

Zlatý

led

aliendrone... Pcha, na kalkulačke!! to je závisláčka na elektrickom zdroji.
Na "mojom" obrázku je sčot kompletný, nie je to čínsky abakus http://www.matika.sk/…
Spomínam na dávne časy zavádzania elektromechanických "digitálnych" pokladníc do ruských obchodov... Pokladníčka, zadala ceny tovaru do pokladnice a neuveriteľnou rýchlosťou pomocou sčotu (takého jednoduchého, aký som vložila do odpovede) preverila výsledok.

Stříbrný

aliendrone

led>>> NJN, tak jsem ZASE neuspěl, holt víte co to je. Ale stejně trvám na tom, že tam chybí jedna řada (na místě té mezery) pouze se 4 (!) kameny - ty byly kvůli čtvrtrublům (25 kopějek). Takhle vypadal sčot kompletní. > https://upload.wikimedia.org/…

Ale nebojte nic, sice pomalu, ale nezadržitelně se dostávám do formy a PAK budu týrat já Vás a vůbec nebudu brát ohled na to, že jste nepolapitelnou Venuší milionů mužských snů! Takový jsem aliendrone! ;) :D :D

Zlatý

led

Pozor na počasie, začína byť mokro a udierajú blesky, mudrci hovoria, že to je moc škodlivé na elektroniku vo mechanickom organizme aliendronov.

Bronzový

Lgee

V gramatice a otázkách ano, ale o tom to moc není.

Pokročilý

Ametyst

O tom to je: když napíšeš Musely, týká se to žen. Napiš Museli a nikdo ani nemukne.

Bronzový

Lgee

Pro me je gramatika sumak je mi jedno jak si co vymyslel Karel 4 před 2900 lety ze se bude psát zrovna tahle.

Zlatý

Drap

Tou jsi na těchto stránkách ty. Proč se ptáš jen žen?

Bronzový

Lgee

Podle čeho usuzuješ? Otázky jsou sice někdy ujeté ale to jen z nudy, a gramatiku také umím ale jen když se snažím píšu v rychlosti takže gramatiku prakticky neřešim.

Zlatý

annas

VXám na pravopise a stylizaci nezáleží, quentos, zpravidla ale já, vaše otázky musím upravovat.

Už jsem vám několikrát psala,. abyste psal velké písmeno na začátku otázky a otazník. na konci.

Měl byste by ohleduplný k ostatním uživatelům.

Otázky ukazují na Vás, takže nuda jim neprospívá, ani znalost pravopis z nich nevyplývá.

Zlatý

ivzez

Shoda přísudku s podmětem Vám nic neříká?

Musely → podmětem jsou ženy nebo děti.
Museli → podmětem jsou všichni nebo jen muži.

Stříbrný

Rokio

ivzez: A co když podmět zahrnuje tisíc žen a jednoho muže?

Zlatý

ivzez

Pak jsou to "všichni".
Ale máš pravdu, to "jen" jsem měla vynechat. (–:

Pokročilý

Ametyst

1000 žen a jeden muž....Museli.

Stříbrný

aliendrone

Ametyst>>> Nádherný sen v dobách mého mladí! Dnes spíš NOČNÍ MŮRA! ;) :D :D

Stříbrný

Rokio

Ametyst: Děkuji.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 366
Zlatý marci1 201
Zlatý annas 201
Zlatý Kepler 158
Zlatý gecco 146
Zlatý hanulka11 135
Zlatý Alesh 116
Zlatý mosoj 114
Zlatý Lamalam 111
Zlatý led 107

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.