Avatar uživatele
Registrovaný

Musela nám ČNB opravbu znehodnotit i ty naše malé úspory?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano musela a zabíjí tím dvě mouchy jednou ranou. Snaží se zvýšit růst HD aby se splnily podmínky pro přijmutí eura a zároveň nás vezme na hůl dvakrát. Nyní a pokud se to povede, tak podruhé při přechodu na euro. Pak už to bude jedno. Bude jedna měna.
Doplňuji:
Je a bude to vlastně jako měnová reforma v roce 1954 !!!


Avatar uživatele
Bronzový

Mosoj: Měnová reforma?? Jako znehodnocení peněz uvnitř státu o 500%? Prosím nesrovnávejte zde tyto věci...Tohle je intervence...něco co Německo dělá naprosto veřejně a relativně k nám dost často.
Ovšem partitu kupní síly by to nějak ovlivnit nemělo.
Ano...zdraží se nám import a několik měsíců nás budou investoři nenávidět, ale zamyslete se s čím takový investor obchoduje (na burzách se obchoduje s ještě neexistujícím materiálem, který teprve mnohdy vzniká).
To, že se nám zvýší import o 5% (což je nejspíše pouze hysterický tah obchodníků) u některých položek, neznamená, že nám to zvýší i inflaci o 5%, ale pouze se dostaneme tam, kde máme být...tedy mezi 1 a 2%, protože jinak by inflace zůstala nízká a pro okolní státy by pomalu začalo být atraktivnější investovat jinde, takto alespoň vidí snahu zevnitř státu o řízení floatingu (kurzu měny), což je vlastně zásah proti velkým výkyvům měny...výkyvům měny, které hodně ubližují právě investorům
(jednoduše by časem viděly ČR jako rizikovou a kolísavou ekonomiku).
Takže prosím se nejdřív zamyslete, zda a jak se vás tyto zásahy do ekonomiky týkají a nenechte se tak snadno ovládat médii, ono až uplyne nějaký ten čas, tak se teprve ukáže.
Doplňuji:
Ještě přímo k otázce: Jak vysoké máte úsporry? Kolem 100 000kč? Potom nepřijdete skoro o nic. Máte něco kolem milionu? Pokud to nemáte uloženo v jiných médiích než penězích, tak si s tím klidně doma vycpěte polštáře, protože pokud neinvestujete, tak si akorát spoříte do strožoku.
Uvědomte si, že peníze tady jsou pro přenos naší práce na to co chceme nebo potřebujeme a že to jsou určité prostředky mnohdy jiných lidí, které mohou dostat k nějaké smysluplné práci.


Avatar uživatele
Zlatý

úspory?
tie predsa znehodnocuje inflácia, nulové úroky v banke, ..., vaša nepružnosť, lenivosť či neznalosť.
uložené peniaze postupne vyhadzujete von oknom, strácajú hodnotu.
peniaze treba investovať a nie šetriť.
investovať samozrejme s rozumom, s minimálnym rizikom a tak, aby výnosy pokryli aspoň infláciu.

ad mosoj:
... . tak podruhé při přechodu na euro ...

niektorí ekonómovia (nie tí, ktorí hovorili "ale tohle to přece nemůžeme") už dávno prezieravo spochybňujú váhanie pristúpenia čr k euru - malo sa tak stať pri vyhlásenom uťahovaní opaskov (tzv. reforme), ako to urobili slováci - tí si to odskákali naraz, uťahovanie opaskov i cenový skok pri zavedení eura (ono ten cenový skok nebol až taký šok, časom sa to zrovnalo).
hold, odskáčeme si to na dvakrát ("ale tohle to přece můžeme", nie?).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

děduš

relace spoření - investování je otázka poněkud složitější. My s manželkou (1928,1929) už sotvamůžeme investovat vzhledem k účelnému horizontu, ale rozhodně musíme mít něco ušetřeno pro řešení nepředvídatelných výdajů (včetně pohřbů). Tolik poznámka k tomu štrozoku.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.