Andělé

Můj pětiletý syn od středy v noci neustále zvrací,nic nepomáhá:-(

Ve středu v noci měl syn průjem a zvracel.Hned ráno jsme s ním šli k dr.,dostal čípek,po něm průjem přestal.Dr.mi doporučila Smectu,černý vlažný čaj slazený Glukopurem(hroznový cukr) a Kulíšek(na doplnění minerálů,ale ten za nic nechce do sebe dostat,je to slané,ale ani v čaji to nevypije)Snažím se,aby nebyl dehydrovaný,čaj mu dávám po lžičkách,ale za chvíli ho vyzvrací.Neudrží ani rohlík nebo piškoty.Poradíte mi prosím co pomáhá zastavit zvracení?Prý léčí cola,ale nevím,jestli mu jí můžu dát.Pokud se to nezlepší,budem muset nejspíš na pohotovost.Děkuji za rady:-)
Doplňuji:
Děkuji Vám,pojedeme s ním raději hned na pohotovost,zvrací už dlouho a je to divné:-(Děkuji.

Nejlepší odpověď
Deli

Od středy? To je dlouho, hrozí dehydratace, obzvlášť u dítěte, raději bych na pohotovost jela hned.
Jinak své dceři jsem colu dávala, bylo jí podobně jako Vašemu chlapečkovi. Pomohlo to. Ale šlo o zvracení 1–2 dny. Dává se vychlazená, také po lžičkách.

Doplňuji:
Držíme palečky, hlavně ať je zas v pořádku. Určitě je dobré rozhodnutí jet na pohotovost!
Dejte vědět, jak jste dopadli, klidně na můj profil. Díky!

Další odpovědi
Valky

Hodně pít a do nemocnice.. Já měla to samé jako malá a je podezření na slepák… !!!! Takže na nic nečekat a mazat k doktoru! Chudáček malej..

anonym

je to nejspíš způsobené nějakým virem/bakterií, kterou chce tělo dostat pryč a proto zvracení a průjem.
určitě zabránit dehydrataci, dávat po troškách cca. 15 stupňovou colu a určitě jet na pohotovost

mosoj

Tak toto onemocnění bych v současné době nepodceňoval. Viz . Německo, Polsko.
Divím se doktorovi že to nebere v úvahu.
Vlastně v této republice se už nedivím ničemu.

pokazdejinak

doufám, že už jste dávno v péči kompetentních lékařů, že jste se včera nedali odbýt a že už je malému lépe…

jen bych chtěla přidat tip od naší dětské doktorky – v případě zvracení podávat všechny tekutiny samozřejmě po lžičkách (nebo locích), ale hlavně ledově (!) vychlazené… nebo aspoň co nejstudenější to jde

Valky

Tak jak Vám to dopadlo? Doufám, že je vše v pořádku, pořád na Vás – na syna myslím. :o)