V.E.R.U.

Co znamená, když mě můj králíček líže a líže i moje oblečení co mám zrovna na sobě?

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat co znamená, když mě můj králíček líže a líže i moje oblečení co mám zrovna na sobě. Má cca 3–4 měsíce a vždy jak si k ní sednu tak mi líže nohy, ruce a pak mi skočí na nohy a líže i oblečení. Tak mě jen zajímá co to znamená. Sama od sebe ke mně přijde a začne mě lízat. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
marci1

"Olizování
Pokud vás králíček začne olizovat, znamená to, že vás má rád. Projevuje takto city jak ke svému páníčkovi, tak k určitým věcem a nebo ke svým dalším králičím kamarádům. Narozdíl třeba od olizování z důvodu hygieny nebo že králíčkovi chybí nějaký minerál/živina (např. když olizují zeď, většinou je to protože jim chybí vápník atp.) " 🙂
http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=rec-tela

Další odpovědi
Mattama

Vyjadřuje lásku, náklonnost a důvěru. Není se čeho bát, cítí se jen bezpečně a davá ti to najevo ;)
Hlavně mu to dávej najevo i ty. Mazlení bere tak trošku jako „Já tě umyl, ty mě hlaď“ :D ;)

zjentek

ujisti se, že jí nechybí sůl