Weis

Možný únik vody?

Dobrý den, všiml jsem si že když jsem v práci (12h) tak za tu dobu na vodoměrů přibude 1–1,5 čísla navíc.
Majitel bytu tvrdí že je to bojlerem že si ohřívá postupně vodu, ovšem nevidím důvod ohřívat vodu když nejsem doma a nikdo teplou vodu nevyužívá, je to tedy možné aby to bylo bojlerem nebo bych to měl razantně řešit? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Dochy

Jako 1–1,5 litru za 12 hodin? Nebo decku za 12h?
Jestli je to přes litr, asi by stálo za to zkontrolovat jestli někde něco nekape, nebo jestli neprotýká záchod (splachování)
Jestli je to decka, tak to klidně může být ten bojler (když sepne bez odběru, zahřeje se voda uvnitř, trochu se roztáhne (plus ta vzduchová kapsa nahoře) trochu vody vykape pojistným ventilem, jak to zas trochu zchladne, tak si natáhne studenou vodu z rozvodu.

Weis

Omlouvám se za nepřesné vyjádření – zvýší se číslo o 1–1,5 dcl
Takže teoreticky je to možné co tvrdí majitel a tyto hodnoty bych mohl ignorovat?

Weis

Moc se v tom nevyznám jestli dcl nebo L, každopádně jak jsou na vodoměru červená čísla (např. 000) tak to poslední se za den cca zvedne o těch 1–1,5 – tzn. Např z 000 na 001

Dochy

Pokud je to o 0,001 pak by to byl ten litr. To už je trochu na pováženou ale možné to je. Jestli je to možné, vytáhni hadičku od pojišťováku a nech ji den odkapávat do kýble. Pokud zjistíš, že to kape jen když bojler nahřívá a opravdu je to kolem toho litru tak máš vyřešeno.

Dochy

Dej pak vědět jak to dopadlo 😉