led

Môže mi niekto vysvetliť „Údajný nápad ministra vnútra M.Chovanca, ohľadne obmedzenia anonymity internetu“?

Veď odborníci aj bez tohto „nápadu“ sú schopní zistiť užívateľa ako sa dozvedáme aj médií o chytení vinníkov " s horúcou hlavňou" priamo za počítačom. Načo teda plošne zo všetkých urobiť potenciálnych vinníkov? Aj tak štáty určujú, ktoré prichádzajúce a odchádzajúce informácie môžu byť vpustené, či im umožnené „vycestovať“. Určite to poznáte aj sami, niektoré stránky jednoducho nie sú prístupné, alebo je sprístupnená len ich časť, podobne ako aj televízne stanice, niektoré môžte a niektoré nie…

Prosím o odpovede na úrovni, bez vulgarit.

dodatok:
„A muzes ty osvetlit, o jakem pkanu mluvis?“(Ahmed Nakadi), to sa opýtajte pána ministra a novinárov.
Otázka znie na údajný nápad mínistra vnútra (informáciu čerpám tak ako aj mnohí z českých médií) nie je to môj nápad a preto si ho chcem nechať vysvetliť. Som len „žena od plotny“ tak prosím aj také laické vysvetlenie.

Nejlepší odpověď
anonym

V tomto případě to bez vulgarit asi nepůjde. Píp

Další odpovědi
lukas.zmizik

V případě trestné činnosti na internetu se sice občas podaří dopadnout viníky, ale pouze občas, navíc to stojí nemalé peníze a zaměstnává spoustu odborníků, pokud je pachatel anonym z veřejného počítače někde v internetové kavárně, pak je jeho dohledatelnost téměř nulová.

Kdyby tedy používání internetu bylo podmíněno tím, že každý jeho uživatel by se musel registrovat tak jako např. se registruje s občanským průkazem ten kdo si chce otevřít účet v bance, neznamenal by to krok tím směrem, že někdo chce dělat z lidí potenciální viníky.

Navíc pokud máte účet v bance a platíte v obchodech kartou, ví banka o vašem životě prakticky vše, druhý na řadě je strýček google – ten ale zjišťuje informace o lidech z důvodu co nejlepšího cílení reklamy – tedy evidentně nic škodlivého.

Mě osobně by nějaká lehčí forma „odanonymizování“ internetu nevadila, pokud mi někdo zaručí bezpečnost – že nehrozí aby někdo napadl můj účet.

zjentek

A co má jako znamenat ta poslední věta o tý úrovni? Proč bych jako nemohl odpovědět i třeba já? Něco mi uteklo? Nějaká selekce už je na síti spuštěná?

ten který je

No,Čína má pro podobný projekt název ,,zdravý rozvoj internetu''.Myslím že netřeba vysvětlovat co to znamená…

ivzez

Obávám se, že údajný Chovancův nápad zde nikdo vysvětlit nedokáže.

Snažila jsem se Chovancův nápad najít, ale našla jsem různé interpretace
různých autorů. Chovancův nápad ani kontext, v němž jej vyslovil, se mi najít nepodařilo.

___

V internetu není nikdo anonymně ani teď, v případě potřeby lze
dohledat každého uživatele i v případě dynamicky přidělované IP.

Pokud by všichni uživatelé měli povinně přidělenu pevnou IP, bylo by snadné zařídit přístup do databáze poskytovatelů připojení k internetu policii a státní správě.

___

Ale pokud neznám souvislosti, jde jenom o dohad.

anonym

A muzes ty osvetlit, o jakem planu mluvis?

Co se nepristupnosti webu tyka, kazdy, kdo ma web za vlastnim firewallem, muze snadno omezovat pristup podle zemi, na to neni potreba stat. A lapit ptacka jde take, ale pouze neprilis pocitacove gramotneho. Takovy totiz nepouzije zadne maskovani IP adresy, takze policii staci dotaz na poskytovatele Internetu a uz jde na jisto.

Ty tu chces vysvetlit tvrzeni, ktere sem nedas, jen odkazes na jinou osobu. No, gratuluju ti.

led

ivzez, práve preto, že jeho návrh som nenašla, pridala som do titulku pred „nápad“ (ktorým operujú médiá) slovíčko „údajný“ tj. „údajný nápad“

ivzez

To je mi jasné.

Ale dokud nebudeme znát jeho návrh a okolnosti,
půjde jen o dohady, případně o naše interpretace
dřívějších interpretací Chovancova nápadu.
[To je hrozná věta…]

led

lukas.zmizik, ďakujem,
toto vysvetlenie dokonca chápem aj s metlou v ruke. :)
Ale čo nechápem, prečo na to novinári ešte neprišli.

led

zjentek, ty sa vyjadruješ na úrovni, aj si sa tak vyjadril.
Ale pozri na niektoré príspevky ktoré sú na úrovni 4.cenovej skupiny 1.republiky a vulgaritami… škoda slov.

led

"Pan ministr řekl: „Kdybych teď řekl, že bych chtěl, aby každý uživatel internetu byl identifikován, tak se na mě vrhnou všichni. Ale podle mě nastala doba k debatě, jak se tímto směrem posunout.“

Můžete prosím tuto myšlenku rozvést?
Jak konkrétně by registrace mohla probíhat? Technicky, věkově, apod.?
Co znamená “posunout se tímto směrem”? Znamená to tedy registraci zavést, nebo nezavést?
Jaké budou další kroky ministerstva?"
Citát z neoficiálneho zdroja: http://hlidaci­pes.org/inter­netova-obcanka-jak-by-mohl-v-praxi-vypadat-chovancuv-obojek-internetu/

kodl67

Podle mě každá IP adresa bude muset být zaregistrovaná na ověřené jméno nebo adresu.Teď je většina anonymních,což neznamená že nejdou dohledat,jak tu už bylo napsáno,ale je to zdlouhavé.Takto mrk mrk a máš za dveřmi komando

led

V prípade bežného užívateľa internetu sa dá určiť bližšia lokalita cez verejnú IP a prevádzkovateľ danej siete zistiť pomocou voľne prístupných programov – prevádzkovateľ siete už nemá problém identifikovať podľa IP konkrétneho majiteľa.