Avatar uživatele
BANAN93

motorová pila

již minule, když jsem s ní pracoval jsem jí startoval dlouho.
Teď bych s ní ale asi vyhrál veslařský závod (když by bylo to startovací táhlo veslem) Jiskru to hází a když minule chytla tak po zahřátí už chytala krásně co bych měl udělat aby šlapala tak jak má a nemusel s ní praštit o zem ? Je to Oleo mac (mountfield) vyšší střední třída
Doplňuji:
tak ona stála asi 12 tisíc – a na to kolik toho za rok nařežu se mi fakt připlácet na STIHL nechce

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Wang před 4183 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Nechat seřídit profíkem (místním profi dřevorubcem).
A příště připlatit a koupit značku (Stihl).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sevos

Dát seřídit do prodejny(servisu)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ono závisí na směsi, kolik je přidáno oleje, na kvalitě paliva, pak taktéž na vzduchovém filtru a v neposlední řadě může být i nevhodná zapalovací svíčka, popřípadě správně seřídit na svíčce odtrh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Vyměň zapalovací svíčku. To, že venku jiskru hází neznamená, že jí hodí když je pod tlakem ve valci (fáze komprese před zážehem).
Další možnost je vyčistit karburátor. Je ho lepší vyčistit ultrazvukem než vzduchem, ale problém je, že musíš umět nastavit po vyčištění trysky (seřízení by mělo být popsáno v návodu obsluhy pily). a potom už by to mohlo být zapalování a to je už pro servis.
Oleo-Max nemiluji, ale zas tak špatné pily to nejsou. respektive na trhu jsou ještě horší. A občas se povede, že i super značka se rozpadne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Vymněnil bych svíčku, nebo jí očistil drátěným kartáčem . Pokud se dlouho nepoužívala může být v benzímu zkondenzovaná voda. Vypustit a koupit nový benzín.
Doplňuji:
P.S pokud toto nepomůže, zaneste jí do servisu.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek