leorespect

Co způsobuje u motorové píly, že řetěz se točí i při volnoběhu?

Prostě nastartuji pílu, odříznu pár větvi, pílu odstavim, abych si podal další kmen, ale řetěz se (i když o hodně pomaleji) točí dál…

Nejlepší odpověď
zdeny

Určitě seřídit volnoběžné otáčky, odstředivá spojka při vyšších otáčkách řetěz roztáčí jako při přidání plynu

Další odpovědi
aramah

Seřídit, je tam písmenko H a L a pomalu vyladit pak je tam dirka a šroubovákem pomalu seřizujete volnoběh.Aspoň jsem to tak vysledovala u kluka.

janek66

Je to tak.Je potřeba seřídit volnoběžné otáčky.A to na zahřátém!motoru pily.
Je to důležitá věc.Motorová pila je hodně „kousavá“.

Michal Kole

setrvačnost