Avatar uživatele
Boy 13

Mohu zkopírovat (zachránit) data ze zavirovaného počítače?

Např. Antivirus Avast nebo Defeneder mi najde ransomware nebo trojský kůň nebo červy. Mohu z takto zavirovaného počítače zkopírovat fotky a videa na USB flash disk nebo třeba externí HDD disk? Nepoškodí to? Díky.

Zajímavá 0 před 1224 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Pokud to máš napadené Ransomwarem, tak ti může (a nemusí) pomoct pouze modlitba k Nejvyššímu – Obsah souborů už v podstatě neexistuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

  1. Pořád dokola
  2. Nevíme o jaký vir jde a zda si s ním daný antivir poradí
  3. Obvykle lze data zkopírovat, ale záruku Ti na to nikdo nedá pokud nespecifikuješ konkrétní vir a nezajistíš, že tam žádný jiný nebude (což znamená nereálné laboratorní podmínky)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… především by sis měl odvirovat mozek, takovýho paranoika ohledně virů, aby člověk pohledal … zahoď mobil, pc >>> v tvém případě jediná možnost …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Arne: Ransomware je obecně vyděračský SW. Některé jednodušší pracují jen tak, že vyskočí okno a to je víceméně všechno. Ty horší zakryptují disk. Co jsem ale slyšel, tak v rámci zachování „dobré pověsti“ útočníci po platbě opravdu poskytují kód pro rozšifrování disku a v případě potíží poskytují i „podporu“. Netvrdím že všichni ale o nějakých případech jsem slyšel.

před 1224 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek