anavivana

Mohu vycestovat do Egypta bez cestovní kancelaře?Co k tomu potřebuji,kro­mě víza?

Odpovědi
Mc Merkurion

… možná peníze, jinak nic … můžeš klidně i stopem …

dudu

Egypt: Aktuální doporučení k cestám
Publikováno: 18.01.2018 / 10:30
Stále v platnosti: 28.4.2019
MZV ČR dlouhodobě sleduje a vyhodnocuje bezpečnostní situaci v Egyptě. MZV ČR doporučuje českým občanům cestujícím do rudomořských či středomořských letovisek, aby se při jakémkoliv opuštění hotelového rezortu, kde jsou ubytováni, vyhýbali rekreaci na veřejných anebo běžné veřejnosti přístupných plážích a aby v obecné rovině dbali pokynů delegátů cestovních kanceláří. Mimo výletů organizovaných turistickými kancelářemi zároveň nedoporučujeme jakékoliv individuální cestování po Sinajském poloostrově nebo po egyptském vnitrozemí. MZV také výslovně varuje před jakýmikoliv cestami do severní části Sinajského poloostrova (oblast mezi městy Rafáh, Al-Aríš, Šajch Zuvajd) a k západní hranici s Libyí.

Arne1

VÍZUM NEPOTŘEBUJEŠ !!! Pokud poletíš létadlem, tak vízum se kupuje na příletovém letišti u bankovní přepážky za 25 USD, s výjimkou toho kdy cestuješ pouze do oblasti Akabského zálivu na Sinaji, kdy je vízum razítkováno zdarma.

Potřebuješ letenku nebo jinou dopravu do Egypta (třebas taxíkem z Izraele). A nezapomeň na cestovní pojištění, nikdo ho sice nebude kontrolovat ale bez něho je to opravdu ruská ruleta.