Spartaboy

Mohu pouštět hlasitě hudbu v bytě přes den, kdy není noční klid?

Pouštím si někdy přes den dost hlasitě hudbu a dávám si pozor, aby mezi 10 večerní a ráno tak aspoň do osmi bylo ticho. Mám hudbu moc rád a říkám si, jestli mě nemůžou třeba vyhodit nebo jinak dělat problémy, když je v domovním řádě napsáno, že i přes den nemáme obtěžovat hlukem sousedy. Já bych si ale taky mohl stěžovat na hlasitý hovor na chodbě apod. Jsem v podnájmu a říkám si, jestli si na mě nestěžují u pronajímatele, co bydlí ve stejné bytovce jako já. Sluchátka si kupovat kvůli tomu nechci a říkám si, že mě nic nemůžou, když dodržuji noční klid. Mám pravdu? Upozorňuji, že si hudbu nepouštím extrémně hlasitě, ale je tady špatný odhlučnění a za to nemůžu. Ani nejsem příznivec techna nebo dunění. Jen si rád pustím hudbu trochu hlasitěji a nikdo si zatím nestěžoval. Jenže lidi jsou zlí, na dveře nezaklepou, ale tajně si budou stěžovat.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nemáš. Prokopl bych ti dveře. Nikdo není zvědavý na tvoji produkci. Někteří také chodí na noční!!!

Další odpovědi
ten který je

Je to o ohleduplnosti. Osobně zastávám názor,že hudba se dá vychutnat lépe v kvalitních sluchátkách.

led

1 – Pokiaľ touto hudbou nikoho neobmedzujete v jeho súkromí môžte si púšťať hudbu aj na úrovni štartujúcich rakiet a pri frekvencii pod 30 Hz, ale v momente, že u súsedov parametre hlučnosti a farby zvuku( aj toto je dôležité, vysvetlím neskôr) prekročia stanovený limit pre obytné plochy, byty, musíte svoju hudbu prispôsobiť aby neobmedzovala práva susedov na bezpečný a zdravý domov.

Prečo píšem aj o frekvencii,a farbe zvuku? Pretože hlavne krajnými frekvenciami, ktoré aj keď máte pocit, že ich nepúšťate hlasno a tak pridávate „volume +“ – tj.výškami (určite ste v TV videli prasknúť pohár pri vysokom C) a basmi (ktoré ľahko prenikajú hlavne hustým betónom panelákov) môžte obmedziť životné funkcie človeka v ich dosahu až do ohrozenia jeho zdravia, prípade usmrtenia. Nie je to výmysel, je to naozaj overené životom s hudbou.

2 – ide aj o otázku spolubývania v dome,
ako píše mosoj, mnohí chodia na nočnú a cez deň spia,
mnohí pracujú doma a potrebujú pri práci kľud
mnohí majú malé deti, ktoré potrebujú pre svoj zdravý vývoj kľud

3 – kvalitné sluchátka, nie sú len barlička na obmedzenie hlučnosti zvuku
kvalitné sluchátka dokážu dať možnosť prežiť ten správny pocit hudby vo svojej hlasitosti a kráse rôznofarebnosti, čo bytové chrchlátka, pardon reproduktory, strašne skresľujú. Dobrá hudba sa totiž musí šíriť priestorovo a plasticky a nie odrážať sa od skla, byť rušená pohybom výťahu, rachotom áut, škrípaním podláh a tomuto práve tie správne sluchátka (nie štuple do uší) dokážu zabrániť a dajú poslucháčovi ten správny zmysel hudby.

4 – nie „volume max“, ale kvalita a priestor zvuku sú v hudbe dôležité, len vtedy dokážete počuť trávu rásť v hukote štartu medzigalaktickej rakety.

Muffz

Je to přinejmenším sobecké. Hudba se dá poslouchat i potichu, že ji pouštíš nahlas je spíš výrazem provokace ostatních nájemníků. Často sám proklínám svoje okolí v bytovce, protože jsou to důchodci a mají televize na maximální hlasitost celý den a já slyším srozumitelně každé slovo. Když se člověk učí, dělá homeoffice, spí před/po noční nebo si prostě chce relaxovat, tak je to otravné.

Pokud jsi ještě v pronájmu, tak tím hůř, protože (podle sepsané smlouvy) má pronajímatel právo ti ukončit smluvní poměr, popř. ti dát penále za nerespektování smlouvy. To je ale na tom, jak máte smlouvu sepsanou. Ostatně radši bych poslouchal hudbu jako člověk, než abych neměl, kde bydlet.

PS: Nesmíš myslet jen na sebe, představ si, že by někdo nad tebou začal v bytě řezat cirkulárkou dřevo, taky by se ti to nelíbilo, ale přece bude řezat jen přes den, takže bude dodržovat noční klid a nic mě nic nemůžou, nemám pravdu?

independent

Ne, nemůžeš, řekli mi to policajti, když je na mě v odpoledních hodinách zavolali, je prý nějaký zákon o občanském soužití nebo něco takového.

Radius

Já osobně poslouchám hudbu přes sluchátka (Koss Porta Pro) ty hrají pěkně a stály 1000 Kč a nikoho neobtěžuju (můžu poslouchat i v noci a hodně hlasitě).

cukrar

Pokud to nebude nikomu vadit, klidně můžete. Nesmíte, nad míru obecnou, nikoho rušit hlukem.
Někdo musí stanovit ve Vašem případě, co to je hlasitě.

plebs

Pokud to nepřesahuje 50–55 dB a není tonovaná, tak dle libosti, jinak lidská řeč / normál /, žádný pískle, neb histerka, hulič, ochmelka a., je asi 60 dB

MELALEX

Vůbec nechápu proč bych si nemohl pouštět písničky nahlas, je přece den, každej si může dělat co chce. Když vás nezajímají moje písničky, proč by mě mělo zajímat, že vás to ruší. Když je to sobecký, proč nemyslí ostatní na mě že chci poslouchat techno?, po desátý ok, chápu, ale přes den si můžu dělat ve svým bytě co chci, a nezajímá mě že to někomu vadí, takže je to blbost co tady všichni píšete, nebo většina. Co když třeba někdo dělá techno jako já?, to nikoho nezajímá, ale mě má zajímat že jim to vadí. Prostě je den, můžu si dělat co chci