emko50254gg

Mohu ukončit nájemní smlouvu ke konci roku?

Dobrý den,

chci se zeptat,
jsem v pronájmu, mám nájemní smlouvu na dobu určitou do konce tohoto roku,
mohu majiteli zavolat a říct, že nebudu chtít prodloužit nájemní smlouvu do roku 2021?
Stačí mu dát vědět teď? Není to brzo? Aby mi nesdělil, že jsem mu to podle zákona měl dát vědět 3 měsíce předem.

Zaplatil jsem na příští měsíc normálně nájem a tím jsou pokryty platby do konce roku.

Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Hlada

U nájemní smlouvy na dobu určitou není potřeba dávat výpověď. Končí uplynutím sjednané doby.

cukrar

Musíte postupovat dle smlouvy. Je slušné pronajímateli sdělit, že nehodláte pokračovat v nájmu a domluvit si s ním datum předání bytu. Vy již máte zaplacen nájem na prosinec?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.