fialinka

Mohu si nechat patentovat potravinářský výrobek či recepturu?

Zajímá mne, zda se dá nechat patentovat určité složení nějakého potravinářského výrobku, na který bych měla i vlastní název.

Nejlepší odpověď
gecco

Spíše než o patent by se jednalo o průmyslový vzor…
😉
Pro přesné podmínky se obrať na Úřad průmyslového vlastnictví ) https://www.up­v.cz/cs.html ).

Další odpovědi
Emefej

Patentovat asi ne. Protože patent je udělován na vynálezy, které jsou nové a jsou výsledkem vynálezecké činnosti. Pro potraviny se musí zvolit jiný způsob ochrany, ale jaký nevím. Obrať se na Úřad průmyslového vlastnictví, určitě poradí.

štamgast

Můžeš.