doktorwho

Mohu si již nyní někde zaplatit, abych dostal vakcínu od Pfizer proti COVID co nejdříve?

Je možné si zaplatit přednostní vakcinaci?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Evropská unie nám ještě vakcínu neschválila. Pravděpodobně nejdřív ji dostanou blm, na jejich životě přece záleží.

Další odpovědi
Schluker

Ne, to mozne neni. Ledaze by s necim prislo idnes premium 😁

Vakcina by v prvni fazi mela jit nejdrive k vytipovanym li­dem.

Arne1

Kontaktuj svého praktického lékaře, pravděpodobně si bude dělat pořadník zájemců (podobně jako u chřipkovky)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Vakcínu schvaluje EMA (Evropská agentura pro léčivé přípravky). U vakcíny BioNTech/ Pfizer tak učiní pravděpodobně 21. nebo 29.12. https://www.e­ma.europa.eu/en/new­s/update-assessment-biontech-pfizer-bnt162b2-vaccine-marketing-authorisation-application

Ametyst

Doktorwho: Bylo by fajn, kdyby vedle veřejného zdravotnictví fungovalo i soukromé. Měli bychom zdravotní pojištění jako účet, ze kterého bychom si platili třeba urgentní vyšetření a zubaře. Každy podle svého uvážení a příjmů by si spořil. Na příjmy i výdaje by bylo krásně vidět. Což by se asi ve zdravotnictví moc nesetkalo s pochopením. Lepší je neustále křičet, ze je málo peněz, a přitom to není pravda.

doktorwho

Souhlasím. Minimálně dobré jako alternativa pro každého.