E99

Mohu se při kombinovaném studiu VŠ registrovat na úřad práce?

Dobrý den, je mi 21 let a začala jsem kombinovaně studovat VŠ. Mám status studenta a nevím, jestli se mohu registrovat na úřad práce, když nyní nemohu najít práci. Podporu v nezaměstnanosti by mi na ÚP nedali, protože jsem si za poslední 2 roky alespoň 12 měsíců neplatila důchodové pojištění.

Odpovědi
da ny

Ptala jste se na ÚP?
Vzhledem k tomu, že za Vás stát hradí ZP, domnívám se, že by to bylo zbytečné.
Snad jen jako „uchazeč o zaměstnání“, to zjistíte na ÚP. To si všakčastěji
každý najde sám.
https://tatul­da.cz/kombino­vane-studium-na-vysoke-skole/

ivzez

Jestli jste uchazečkou o zaměstnání (můžete-li třeba hned zítra nasoupit do zprostředkovaného zaměstnání),
může Vás ÚP zaevidovat.

Je ale potřeba si uvědomit, že (kombinované) studium není vážný důvod,
pro který byste mohla nabídnuté zaměstnání odmítnout.

Dále je potřeba počítat s tím, že zaměstnavatel ani kolegové nebudou povinni
Vám kvůli studiu vycházet vstříc, nebudou si kvůli Vašemu studiu s Vámi prohazovat směny
a zaměstnavatel Vám nemusí poskytnout dovolenou ani neplacené volno ani na zkoušky.
Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel a na neplacené volno není zákonný nárok.)

Máte-li ale statut studenta, měl by za Vás zdravotní pojištění hradit stát
a pak by pro Vás evidence prakticky k ničemu nebyla > sama si najdete lepší zaměstnání.