ReHu

Mohu se podělit o zkušenost se samoobslužnými pokladnami?

Dnes mi ukradla 2 Kč. Prostě mi zobrazila přijmuté Kč špatně. A místo celé papírové 100 Kč mi vrátila 98 Kč v drobných.
Nejde mi o ty 2 Kč, ale o proncip. Příště to může být 50 Kč nebo 100 Kč.

Doplňuji:
Chodím tam jen když je u pokladen s obsluhou plno a teď už asi omezím i to a když bude fronta, nákup raději odložím.

A – taky se to týká Tesca.

l564 . Je mi jasný, že to je chyba systému, ne naprogramování

Nejlepší odpověď
suaeda

Technika může zlobit. U samoobslužné pokladny jsem již jednou ze zvědavosti nakupoval, ale raději mám pěknou živou pokladní. Možná jsem staromodní.
Na druhou stranu už jsem byl asi dvakrát vyzván obsluhující prodavačkou, abych využil samoobslužnou pokladnu. Odmítl jsem a prodavačce jsem řekl, že pokud takto budem nakupovat všichni, tak přijde o práci. Překvapivě jsem dostal souhlasnou odpověď.

Další odpovědi
badisko

postaci stiznost …a ze si pockate nez si udelaji v pokladne Inventuru…;D

anonym

Ano, mám též zkušenost z Tescem. Pokladna sežrala 500 Kč a nic nevydala. Po 10s se zobrazilo hlášení chyba systému. Prodavačka udělala potřebné úkony, resetovala systém a již vrátil to co měl. Popř. porovnejte obnos z účtenkou a pokud nesouhlasí, nechte jej na pokladně a zavolejte prodavačku že Vám to špatně vrátilo.

A řeknu Vám něco z ohledu programátorského. Naprogramovat chybu aby pokladna vracela špatně by bylo technicky tak složité, že je jednodušší tu chybu tam ani neimplementovat.

pl4toon

Jednou mě dožralo, že mi už potřetí automat sežral minci, aniž by ji „načetl“, tak jsem si zavolal obsluhu a žádal nápravu. A co se začalo dít mi totálně vyrazilo dech!
Přišla obsluha, ženská ve středních letech, na první pohled žádný myslitel. Jako první co udělala bylo, že zavolala ochrance aby se podívali na kamerách, jestli jsem tam ty mince opravdu hodil. Mezi ověřováním přišel jeden z ochranky, rozkročmo a s rukama za páskem a podezřívavým pohledem se ke mě postavil, jako by mi chtěl případně zabránil v útěku nebo co. Opodál se postavil další, oba jak mistři světa, jako kdyby přistihli zloděje. Pak nejspíš přišla nějaká vedoucí s informací, že jsem tam ty mince podle záznamu opravdu hodil, tak otevřela mašinu a prohledávala mechanismus, jestli tam někde nejsou ty mince zaseklý. Přitom jsem jí už třikrát před tím říkal, že jsem slyšel jak spadly do kasy. Prohledávala to asi tři čtyři minuty. Okolo mě stály dvě pokladní, dva z ochranky, lidi koukali co se děje, zkusmo jsem se zadíval na jednu paní co na mě koukala, no ten pohled jednoznačně naznačoval, že jsem asi idiot nebo zloděj. Všichni tam mi svým postojem a způsobem mluvy dávali najevo že jsem idiot.
No celkem to trvalo asi 15 minut, než ta vedoucí došla pro mince a hodila je tam. Ne nepřinesla si je sebou, to přišla jen zkontrolovat ten mechanismus. Extra pak pro ně odošla se slovy „tak já pro ně tedy zajdu“.

Zkušenost k nezaplacení. K samoobslužný pokladně už ani nepáchnu.
Doplňuji:
Jen doplním, jednalo se o Globus v Čakovicích.

Braník

neplatte u samoobslužných pokladen a jste bez problému

pizlicka

nechapu,proc mam vykonavat zadarmo praci za druhe.meli by mi zaplatit za to,ze si sama nablokuji nakup.me konkretne prodavacka nařkla z toho,ze jsem si umyslne nacetla o jednu malou cokoladku za tri koruny-ve sleve,navíc.re­kla,at si to dobloknu a ze mi je prijde spocitat.kdyz zjistila,ze chyba neni na me strane,sice se omluvila,ale to uz lide prochazejici kolem nevideli.takze u nekterych,co videli prvni cast pribehu,jsem zlodejem.

briketka10

http://pardubic­ky.denik.cz/pod­nikani/parduba­ci-mohou-nakupovat-v-novem-obchodnim-dome-.html

já se těmto pokladnám určitě vyhnu a
budu platit u živých pokladních, jak píše
sueda :)

novaklen

Osobně tady ty samoobslužné pokladny taky nemám moc v oblibě. Přijde mi, že pokud má člověk větší nákup, tak je to odbavení u nich podstatně pomalejší. Živá pokladní přecejen dokáže zboží markovat podstatně rychleji než já. Asi nejhorší zdržení, které se může na normální pokladně stát je, že pokladní musí vyměnit pokladní kotoučky, ale to není nic hrozného.

kdojezloděj?

ReHu
Děkuji za příspěvek a upozornění ohledně špatného vracení peněz ze samoobslužných pokladen. Dnes se mi, totiž, stalo něco podobného v NC Eden – v Tescu. Platila jsem v hotovosti a pokladna mi vrátila, místo 56 Kč, jen 16 Kč. Nevyplacený rozdíl mi, sice, paní vedoucí vrátila, ale jasně mi dávala najevo, že si vymýšlím, že to je má „anomálie“ a že to zkrátka není možné. Cítila jsem se jako zloděj 40,– Kč. ;oD Co mne však velmi zarazilo, bylo to, že, přestože jsem na ní apelovala, ať nechají pokladnu zkontrolovat technikem, protože se přeci nejedná jen o mne, ale o všechny zákazníky Tesca, tak tuto variantu odmítala.
Před chvílí jsem na tento, ne dvakrát šťastný postoj, upozornila telefonicky zákaznickou linku Tesca a důrazně je žádala, ať provedou kontrolu pokladen s tím, že to, dle mého zjištění (viz i Vaše zpráva), není ojedinělý případ.
Další případ viz zkušenost od webcamklátič na:
http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=505741&ka­teg=2049&nove=0&or­derbyide

Děkuji za sdělenou zkušenost! ;o)

ReHu

Mě se to od té doby nestalo a pokladny využívám, neb to je rychlejší.
Ale vidím, že se to stává pořád.
Můžeme tam buď přestat chodit, nebo doufat, že chyby postupně vychytají 🙂