cvikra

Mohu řídit invalidní vozík bez řidičského oprávnění?

Je možná jízda na elektrickém invalidním vozíku po hromadné komunikaci bez řidičského průkazu?

Odpovědi
gecco

Pokud „hromadnou komunikací“ myslíš silnici, pak ano, můžeš – za jistých podmínek…
😉
Osoba na invalidním vozíku (lhostejno, zda elektrickém nebo na manuální ´pohon´) je podle zákona vnímána jako chodec – tedy smí všude tam, kam smí chodec – smí jet po chodníku, smí jet po krajnici…
Naopak nesmí třeba na dálnici…
😉

cukrar

Ano, můžete.

Dochy

sorry: to doplnění jsem zvrtal. Gecco má pravdu. Invalida je chodec, nikoli kolař, pravá krajnice je blbost.