sowa

Mohu použít na starou TV settopbox pro DVBT2?

Mám starou TV se skleněnou obrazovkou, lze k ní připojit nový settopbox na pozemní vysílání T2?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano přes skartku. Takový několika zešikmený konektor jak na dvbt tak na tv.

Další odpovědi
cochee

Ano, ta skartka se jmenuje SCART anebo postaru Euroconnector – ovšem pokud jí set top box pro DVBT2 není vybaven, tak zbývá jen doufat, aby byl vybaven alespoň AV výstupem ve formě kulatých „cinch“ konektorů a aby jimi byla vybavena i ta TV, ta ostatně nemusí mít ani ten SCART. Prostě záleží na výběru – připojit to může jít, ale je třeba zvolit set top box podle vybavení TV. A ještě teoreticky to může jít i přes anténní vstup – kdysi to tak měla videa: video vysílalo do výstupního anténního konektoru modulovaný signál, u kterého se dokonce i dala zvolit frekvence – a na tento signál se naladila televize, jako by to bylo chyceno přes anténu. Bráno ovšem, kvůli kvalitě zobrazení, jako poslední nouzovka, když už to fakt nešlo připojit jinak. To si ale myslím, že už je prehistorická technologie a u set top boxů se už nepoužívá, ale jeden nikdy neví.

elkon

Ten konektor na settopboxu se jmenuje scart, ne nějaká blbina od Raibeka.

Kazatel

Když tomu vůbec nerozumíš, vyfoť si televizi zezadu (konektory) a s tímto obrázkem se zeptej prodavače, který set top box by byl vhodný. Řešení existuje pro každý televizor, ovšem je to věc financí i uživatelského konfortu.

Hlada

Ano.
Oba přístroje musí mít konektor SCART.
Set top box s modulátorem, který by umožňoval připojení přes anténní vstup se nevyrábí.

Petr1491

Kvalita přes SCART bude ale opravdu hodně mizerná. Zvážil bych koupi nové televize, za pár tisíc ji můžeš mít doma.

Dochy

Hlada:
„Set top box s modulátorem, který by umožňoval připojení přes anténní vstup se nevyrábí.“
Našel jsem alespoň jeden, o kterém tvrdí, že by to mohl umět 😉

https://www.e­uronics.cz/set-top-box-zircon-ice-s-dvb-t2-s-hevc-h-265-bily-amkzirconicew/p428407/­#ke-stazeni