Avatar uživatele
anonym

Přijímá televize LG DVB-T2?

Chtěla bych se zeptat,zda televize značky LG přijímají digitální vysílání DVB-T2. Tenhle týden totiž v televizi říkali,že kanál ČT Déčko a ČT Art přecházejí na digitální vysílání. Tak bych chtěla vědět,zda se mě bude změna týkat,když mám televizi LG,která je digitální a normální anténu.
Děkuji za odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2217 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Tvůj dotaz je značně nedostatečný. Přirovnal bych ho k dotazu typu: Můžu do automobilu značky Hyundai tankovat benzín?

Tak jako automobilů Hyundai je celá řada a některé jezdí na benzín a jiné ne (jezdí třeba na naftu), tak taky televizí značky LG (které jsou už dnes asi všechny digitální a na normální anténu) je přehršel a některé DVB-T2 určitě umí. K tomu ale musíš říct, jaký model té televize LG to je.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Jaké přístroje těmto požadavkům odpovídají, můžete najít na stránkách ČRa: http://www.dvbt2o­vereno.cz/
Obvykle ale platí, že pokud najdete na své televizi štítek s označením DVB-T2/HEVC, pak byste měli být schopni přijímat vysílání v novém standardu.
http://www.ces­katelevize 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Napiš přesný typ televizoru a já ti to najdu. Jinak vysílání ve staré normě ještě tuším 2 roky pojede souběžně s DVBT-2. Jestli je to ale starší typ, tak pravděpodobně na novou normu nepojede a nejpozději za dva roky budeš muset přikoupit set top box.
.................
Tak jo, po dodání typového označení jsem zjistil, že tento přístroj normu DVBT-2 nepodporuje! http://www.lg­.com/cz/televi­zory/lg-50PA6500-plazmove-tv

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Upřesni typ přijímače! V opačném případě se jedná o dotaz na h…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Mělo by stačit přečíst si navod

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Televize LG vyrobené před rokem 2014 v dnešní době schválený nový typ vysílání nepodporují, byť prodejce/výrobce tehdy uváděl něco jiného. Bohužel se v DVB-T2 změnil komprimační kodek z h264 na h265 (h245 je patrně nesmysl co druzí někde bezmyšlenkovitě opsali) kdy bez aktualizace firmware (i s ohledem na hardwarovou výkonnost starší TV) nebude možno nový svazek správně dekódovat. A navíc výrobci raději vyrábí a prodávají nové výrobky, než aby se postarali o své staré zákazníky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Všechny modely LG televizí, které jsou v prodeji od poloviny minulého roku jsou povinně vybaveny kodekem HEVC (h245) pro příjem DVB-T2 v České Republice (Německo pro DVB-T2 používá kodek h264). Krabice je viditelně označena samolepkou a vystavené přijímače by měly mít také náležité označení.
Ke starším modelům televizí lze dokoupit set-top box.

Ve vašem případě se jedná o starý model plasmové televize (model PG). Tyto televize sice byly FullHD, ale DVB-T2 neumí přijímat ani zpracovat.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud jde o „plazmu“ jak uvádíš v diskuzi, pak určitě DVB-T2 nemá. Pokud ji budeš chtít dále používat i na tuto normu, pak nutno dokoupit settopbox pro DVB-T2 s kodekem HEVC (h245), pro ČR.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Tak ještě jednou to sem napíšu,abyste to věděli – moje televize je model LG 50PA6500-ZA. A teď chci vědět,prosím – přijímá tato televite DVB-T2?

před 2216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Mitzi, máte starý model plazmové televize s uhlopříčkou 50 palců. Doporučuji koupit set-top box. Tento model DVB-T2 neumí přijímat ani zpracovat.

před 2215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
wendyX

Kodek, ve kterém je u nás zahajováno vysílání DVB-T2 je správně H.265/HEVC – jak zde zatím uvedl jenom kolega ‚autacek‘ -(tak je to uváděno i na všech ODBORNÝCH webech!!)

před 2216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kepler: Bohužel nevím,co je to za typ televize. Popíšu ji aspoň jak vypadá. Je černá a má velkou obrazovku. A je to značka LG. To je asi tak všechno,jinak tu mou televizi popsat neumím.

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Zezadu je tako stříbrná cedulička, říká se jí typový štítek. Mám dojem, že si z nás děláš legraci.

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Cedulička bývá zezadu, ale i na boční straně, tak jako to mám já. 🙂

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To nemáš k té TV ani návod? Jak je stará?

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Myslím,že mám takovou jaká je tady v tom odkazu:
https://audio-video-tv.hyperinzer­ce.cz/lg/inze­rat/10338237-televize-lg-50pv350-nabidka-prostejov/

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Z toho se nic poznat nedá, ani jsi neodpověděla jak je TV stará. Ale jestli má takový silnější rámeček, tak už jde o starší typ a na nové normě nepojede. Jinak platí to, co jsem psal v odpovědi.

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kepler: Tak jsem se na tu mou TV podívala a je to model LG 50PA6500-ZA.

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Mitzi, máte starý model plazmové televize s uhlopříčkou 50 palců. Doporučuji koupit set-top box. Tento model DVB-T2 přijímat ani zpracovat neumí.

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Kepler > „Je černá a má velkou obrazovku“. Tenhle sofistikovaný popis ti nestačí?

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, udělal jsem hlubokou forenzní analýzu a dospěl jsem k závěru – ta analýza je k ničemu!

před 2217 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek