Krupinek1703

Mohu nějak obejít dražbu domu?

Pokud je na dům vystavena drazba, musi k ni dojit, kdyz budeme jediní zajemci? Radi bychom dum koupili, ale drazbu bychom radi nejak obesli…

Odpovědi
Hlada

Obejít dražbu je trestné (pleticha). Nedobrovolné dražby se také nesmí účastnit osoby blízké dlužníkovi. Je možné požádat soud o umožnění zpeněžení mimo dražbu.
Nejrozumnější je dluh zaplatit.

Smlouvyzdarm

Když budete jediní, koupíte dům za vyvolávací cenu, která se rovná v první dražbě 2/3 ceny stanovené znaleckým posudkem....... tato situace, ale asi nebude odpovídat realitě.

Drap

Pokud se nejedná o váš dům, a dražba už je vyhlášena, tak nelze.