SusanWoman

Mohu kavove kapsle zalit horkou vodou a vypit?

Koupila jsem si za 60kc kavove kapsle. Nemam kavovar. Staci kapsli vysypat do hrnku a pit to jako kafe?

Odpovědi
Frontinus

V zásadě ano. Kapsle obsahuje mletou kávu, která je uzavřená tak, aby nezvětrala. Jen je to něco jako drcení doutníku do fajfky – svůj účel to splní, ale je to zbytečně drahé a snobům by z toho mohla prasknout žilka.

anonym

Proč si tedy nekoupíte běžnou mletou kávu ? Jaký má smysl s každou jednou vypitou kávou posílat plastovou kapsli na skládku, když mletou kávu lze získat v podstatně ekonomičtějších a ekologičtějších baleních aniž by utrpěla její kvalita?

Kapsle jsou tu jen od toho aby ostře vymezily trh a omezily spotřebiteli širokou možnost volby dodavatelů kávy tím, že definují speciální formát patentovaných kapslí které nikdo jiný než jediný výrobce dodávat ani nemůže. Účel kapslí je pouze nedat majitelům dotovaných kávovarů jinou možnost než nakupovat předraženou kávu od výrobce kávovaru, který se tak na zvýšené ceně kapslí zahojí a původní zdánlivá úspora na ceně kávovaru se zcela rozplyne v zisku z kapslí.

Rozhodně nemá žádný smysl to kupovat pokud podobný kapslovar nemáte 🙂

nyjono

Můžeš.
Mám známou, která kapsle dostává a dělá to tak.