Mohu jít volit s náhradní občankou?

Dobrý den,
v květnu tohoto roku se vdávám, tudíž mi bude OP znehodnocen (ustřižen) a budu si žádat o nový. Chtěla jsem se zeptat zda je možné se u voleb prokázat dokladem o tom, že nový OP se připravuje. Pas nemám.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
kropitko

já bych si ještě pro jistotu vzala sebou rodný a oddací list

Další odpovědi
anonym

Náhradní OP je platný doklad.

quentos

svatba v máji – v lednu máry… bacha na věc

panenka

Ano můžete k volbam přijít s náhradním platným dokladem a jen jim tam pak řeknite že se nový OP připravuje.

kokoťenko

gratuluji k sňatku . Budou Vás co by nevěstu unášet?? Bude Vás ženich hledat?? Třeba Vás do voleb nenajde,tak budete mít po starosti

Miroslavst

Nebo už nyní, kdy máte OP ještě platný si vyzvedněte voličský průkaz.

Nuk nuk

Nebojte se. Váš znehodnocený OP sice nebude platný samostatně, ale na úřadě by Vám měli vydat doklad, který budete používat spolu se starým OP. Samostatně není platné ani jedno, u voleb nebo kdekoliv jinde, musíte předložit starý (znehodnocený) OP a tento doklad zároveň, pak je považován za platný.

annas

Quentosi, syn mé kolegyně se žení tuto sobotu. Také mně napadl výrok o svatbě v máji, ale nikdy bych jim to nepřipomněla. Je to stará pověra, zřejmě na ni nevěří.
A co OP a volby?

kokoťenko

není důležité odpovědět tazateli na otázku,stačí se zúčastnit a pokud možno ho znechutit…že by závist pane quentos

quentos

od vás to sedí… máte mimořádně přiléhavý nick, tak říkajíc nomen omen

kokoťenko

aspoň hned každý ví,co ode mě čekat,já se tím netajím,co jsem…nepotřebuji se tu předvádět