Vikičistič

Mohu jet v Praze Metrem za poloviční jízdné,když ještě nemám Opencard a je mě 67 let?Stačí k tomu OP? Dík za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Trochu se ostýchám opravovat berušinku, která to určitě myslela dobře, ale nový tarif od 1.7.11 hovoří jasně. Kromě uvedených jízdenek je ještě poloviční za 12 Kč, přestupná ale jen na 30 min.
K jediné změně před schválením došlo díky antidiskriminačním námitkám v tom, že dnes může mít opencard nejen občan ČR, ale kdokoliv z EU.
Nad 70 let stačí jako dosud jen OP, u dětí do 15 jakýkoliv průkaz s fotografií.
Všechny ostatní slevy jsou podmíněny prokazujícím dokladem, tedy senior 60–65, i 65+ bez opencard, potřebuje průkazku PID.
Tu vám vystaví na počkání po předložení OP a pasové fotky na všech předprodejních místech.
Opencard trvá 14 dní, za expres je poplatek 250Kč.

Další odpovědi
Berušinka

Jako důchodce (pokud teda nemáte tu opencard a aktivovanou službu „zdarma“), tak máte jízdenky: 16,– na 90 minut, na den je to 55,–. Máte to poloviční než normální dospělý – jako to bylo – akorát ted je to dražší.

arygnoc

kdysy vám stačila občanka.

nechápu, jednou má tolik a tolik, mám nárok (já myslel že to je zadara a ne za poloviční jízdné), polibte mi prxel.