SwaggBrasko

Mohu být těhotná v 11 letech?

Odpovědi
elkon

Ano.

Kazatel

To bys nejdřív musela s někým spát.

JežíšKristus

Za předpokladu, že jsi již měla menstruaci, pak ano. Pokud jsi ji neměla, pak nikoliv.
Menstruací dává příroda člověku najevo, že je připraven k plození potomků. Absolutní většina zvířat plodí potomstvo rovnou na základě první menstruace, na nic nečeká. Také chovatelé psů a jiného zvířectva začínají připouštět (oplodňovat) zvěř s první menstruací. Škoda každého vajíčka, které opustí tělo nadarmo, že? :) Člověk je zvláštní tím, že na základě svého společenského jednání zpravidla posouvá plození dětí na pozdější věk. Ačkoliv připraven k plození dětí je již zhruba ve 12–13 letech, v průměru. Dalším specifikem člověka je, že „ideální“ věk pro početí dítěte se mění na základě společenských, tj. uměle vytvořených norem. V Evropě bylo běžné plodit děti ve 12–13 letech (lidé se ale také dožívali zhruba 30 let věku). Naše babičky běžně rodili v 18, dnes se rodí i o 10 let (!) později, není výjimečné, že prvorodička je starší 25 let! V různých částech světa je medián věku prvorodiček různý, existuje řada míst, kde je věk prvorodiček 28, současně existuje řada míst, kde se běžně rodí mezi 13–15. rokem života. Z pohledu přírody to je v zásadě jedno, rodit ve 13 letech je v souladu s přírodou, podle lékařské vědy se problémy s plodem začínají objevovat po 30. roku věku (zejm. ADHD a obdobné duševní poruchy dítěte).

Dochy

Podle zákona ne.
Reálně, pokud děláš blbosti, to vyloučené není.

quentos

„Mohu být těhotná v 11?“
… odkdy možnost otěhotnění závisí na tom, kolik je hodin?

Dochy

porodí a ve 12 už těhotná být nemusí 😉

hapiky

Kazatel: Spánek ještě žádnou ženu do jiného stavu nepřivedl.

JežíšKristus

hapiky: Moji matku z toho vynech!

Kazatel

JK Kolik že bylo Marii když k tomu došlo?