Mizak55

Mohu během letu přepravovat v odbaveném zavazadle teleskopický obušek?

Mohu během letu přepravovat v odbaveném zavazadle teleskopický obušek? Jde o zavazadlo, které nebudu mít u sebe na palubě, tak by to neměl být problém? Let bude u letecké společnosti Ryanair. Děkuji za odpověď
Doplňuji – cílová destinace je Anglie

Odpovědi
Edison

Ano. Ale pozor v cílové destinaci, na jejich předpisy a co tam je a není povoleno. Viz třeba nože, obušky a jiné chladné zbraně v Německu a jinde na světě.

annas

Pročtěte si článek, kde se o teleskopických obušcích píše. Nejde jen o jejich přepravu, ale v mnoha zemích není obušek žádaný.

https://gunlex­.cz/48-zbrane-a-legislativa/le­gislativa/675-se-zbrani-do-zahranici

Neuvedl jste zemi, do které budete cestovat. Je dobré předem se informovat. na zastupitelství a­pod.

"V některých zemích strážci zákona a pořádku s nelibostí hledí třeba na nůž nebo obušek. Pokusme se stručně zmapovat problematiku cestování se zbraněmi a jinými prostředky osobní ochrany do některých evropských zemí, které se mohou stát cílem letní turistiky.

Jak je to v evropských zemích se dočtete v odkazu.

„Praktické rady a tipy – co si s sebou do letadla nebrat“

https://www.le­tuska.cz/#!/ma­gazin/praktic­ke-informace/s-kterymi-predmety-vas-do-letadla-nepusti

Edison

Tam Tě zatknou i za šroubovák na veřejnosti, i když bude třeba v kapce, nebo v brašně. Pak budeš složitě z CPZ vysvětlovat, proč jsi ho u sebe měl… 😁 a kdo ví, jestli nebudeš muset ještě prokazovat, že jsi třeba řemeslník a nejdeš k/od zakázky.