Nandi

Mohou v Česku žít cikády?

Občas v létě totiž slyším takové nepříjemné,hodně hlasité cvrkání.Jsou to cvrčci nebo to mohou být cikády?

Nejlepší odpověď
led

„imigrované“ Slovenské cikády nájde aj na Južnej Morave vo vinárskych oblastiach kam prišli zo Záhoria. V ČR nie sú veľmi rozšírené.

Další odpovědi
Hufnágl

Cikády jsou u nás poměrně vzácné, prý se občas objevují na Břeclavsku, ale není to potvrzené. Pravděpodobně slyšíš jiný druh hmyzu, který podobné zvuky vyluzuje.

autacek

To si piš že mohou. A není to jen hlasité cvrtlikání, ale křik, řev a občas hlasitý zpěv. O svinčíku co produkují kolem sebe ani nemluvím. Je to zde ale hájený druh.