zjentek

Mohou se zapovězené klasické žárovky dále volně prodávat coby tepelný zdroje?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli se mohou takto prodávat, to bezpečně nevím, ale stačí mi, že jsou k dostání i ve vesnických sámoškách. Ne vždy je úsporka optimální volba. Líbí se mi, jak s bruselskými génii pěkně vyjebali.

Další odpovědi
autacek

Kéž by. Vzhledem k tomu, že se v našich končinách topí déle než polovinu roku, tak tepelnou energii kterou nedodá žárovka je třeba stejně dodat, tudíž je ta deklarovaná úspora hned o polovinu menší. Připočtu-li cenu úsporné žárovky, ekologické znečištění při výrobě a nakonec i nepříjemnou světelnou pojodu a zkažený zrak, darmo nad EU požadavky mluvit. Hlavně že se v autech svítí i přes den.

led

Žiarovky, svietiace na základe zahrievania odporového vlákna, sa môžu naďalej predávať v kategorii – špeciálne svietidlá.
Používať žiarovky s odporovým vláknom na kúrenie a zohrievanie vody nedoporučujem vzhľadom na ekonomicky nepriaznivý pomer príkon/výkon na vašu peňaženku.

V parlamente EU pri schvaľovaní zákazu používania žiaroviek s odporovým vláknom nechali otvorené zadné dvierka pre ich ďalšie používanie. Týmto ukľudnili útočiacu priemyselnú lobby a ekologickú menšinu a zachovali „status quo“ klasických žiaroviek

iceT

Taky netuším, ale kupuju si je běžně, neboť mi světlo z úsporek prostě vadí.

dubraro

Nevím, jestli mohou, ale běžně se prodávají.

Mc Merkurion

… prodávaj se pod názvem „žárovka pro průmyslové osvětlení“ https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=%C5%BD%C3%A1rov­ka%2060W%20E27%20pro%20p­r%C5%AFmyslov%C3%A9%20­pou%C5%BEit%C3%AD , faktem je, že jsou opět na trhu a EU ostříhala, viz Kepler …