michalds

Mohou se pářit dvě slunéčka o různém počtu teček?

Co se stane, jestliže slunéčko sedmitečné(Coc­cinella septempunctata) se bude pářit se slunéčkem čtrnáctitečným(Pro­pylea quatuor decimpunctata)?
Vznikne potom slunéčko 10,5 tečné?

Nejlepší odpověď
Kazatel

To závisí na genetické blízkosti. Na světě je 5500 druhů slunéček a z nich 490 rodů berušek. Patří sem také broučci, které možná ani za slunéčka nepokládáte.

Problémem v Evropě jsou dnes asisjské berušky, které se mimo jiné množí výrazně rychleji a vytlačují tak původní druhy. Zajímavé v této souvislosti je, že ve zvířecí říši pokládáme tento fakt za škodlivý, obdobný problém v imigraci zavlečených druhů, v lidské říši, jako by neexistoval.

Další odpovědi
zbyndo

Myslel si asi nie o,ale s rôznym počtom.Ak u človeka má otec krvnú skupinu A,mama B, znamená, že potomok bude mať skupinu (A + B)/2?Nie,bude A,alebo B,Takže 7,alebo 14,alebo 5,po susedovi mesiačikovi

Kepler

Teda jo, ty ale má starosti! Asi nejsou spářitelné, protože slunéčka s jiným počtem teček jsem ještě neviděl, Leda by zvítězil jeden gen a výsledkem by byl obvyklý počet teček. A co takhle slunéčko dvoutečné (Coccinella duempunctata), kdyby se do toho zamíchalo, to by v tom byl ještě větší bordel!