dust8

Mohou mít šedesátky a další velikosti dveří dle kategorie různou výšku, či např. všechny šedesátky jsou stejně vysoké?

Nejlepší odpověď
elkon

Bez rozdílu šířky, bývá výška dveří 197 cm.

Další odpovědi
Filip84

Hotové dveře na prodejně jsou v normované výšce, samozřejmě s tollerancí, jak píše elkon: 1.97 m.

Většina dveří jde ještě zkrátit, a v manuálu, nebo na stránkách výrobce, najdeš, o kolik maximálně se mohou krátit (zpravidla to bývá 0.05 m, ale nespoléhej na to!). Musíš se však informovat dopředu, jsou výjimky a jsou dveře, do kterých říznout nesmíš! Zpravidla jsou to ty nejlevnější, ale nemusí tomu tak nutně být.

Samozřejmě krátit si je nebudeš doma, pokud teda nejsi fachman a nemáš na to techniku. Ne, dáš to stolaři.

Pokud bys chtěl dveře delší, nebo kratší o větší kus, než je povoleno je zkrátit, tak to není problém, ale nekoupíš je běžně na krámě, v nějakém tom „Hornbachu“, nebo jak se všecky ty hobby řetězce jmenují, ale musíš se obrátit přímo na výrobce. To nebývá problém, oni Ti je vyrobí, jenom na ně chvíli počkáš, no a o nějakou tu stovku budou dražší, protože je to zakázková výroba. Ale není to nějak šílená pálka, třeba dveře kolem třech tisíc dáš něco kolem třech a půl.

Filip84

Jo a šířka dveří na to nemá vliv, jestli jsou to dveře šedesátky, nebo devadesátky, je Wurst, délka je stejná.