kullichadiku

Mohou mě rodiče vyhodit s nezletilým dítětem na ulici?

Dobrý den jsem samoživitelka s nezletilým synem. Bydlíme u rodičů 6 let, tudíž jsme vedení jako společná domácnost. Nyní mě chtějí ze dne na den vyhodit z bytu. 6 let docházelo k psychickým a dokonce 2× me otec fyzicky napadal, hledám byt, peníze jsem si našetřila, ale nemohu stále nic mohou mě vyhodit na ulici? děkuji syn chce být samozřejmě se mnou a ne s nimi. Jsem na zhroucení z celé situace.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je byt tvůj, tak nemohou. Pokud je rodičů, tak za jistých okolností ano.

Další odpovědi
NANUK----

Pokavad mas v miste trvale bydliste tak ne, v opacnem pripade ano 8´(

Emefej

Nevíme, jaký vlastnický vztah máš k bytu.

Pepa25

Mohu. Když jim dojde trpělivost, tak kliknou sem: https://www.sre­ality.cz/hleda­ni/pronajem/by­ty?velikost=1%2Bkk,1%2­B1#z=8 najdou nejbližší byt, zavolají tam, čímž vám zajistí náhradní bydlení a dostanete max. 3 měsíce na přestěhování.

Filip84

Tak, abychom to vzali krok po kroku:

Mohou- tak, jak píše Pepa. Nicméně, pokud Ty neodejdeš dobrovolně, oni Tě nemohou chytit pod pazúchu a vytáhnout z baráku, ne, budou muset podat žalobu o vystěhování k Tvému obecnému soudu, až nabude moci práva a vykonatelnosti rozsudek, že se vystěhovat máš, tak potom mohou podat návrh na výkon rozhodnutí, ať už soudním vykonavatelem, nebo soudním exekutorem. A, ano, ten Tě vystěhovat může, i fysicky, prostě dojede s policií, vyzve Tě, a když neposlechneš, vyvedou Tě ven. A Ty to všecko zaplatíš, to je dost podstatné zmínit!

Já se Ti nechci montovat do života, jo, pochop, je to Tvůj život, a pokud si ho chceš dokonale a komplexně zkurwit, tak: prosím pěkně, jo, každému, co jeho jest a každý svého ne/štěstí strůjcem.

Nicméně, nerozumím jedné věci: na jedné straně tvrdíš, že u těch rodičů bydlíš 6 let, a že během celých těch 6 let docházelo k psychickému něčemu (nepíšeš čemu, to je pak těžko, jako – víš co! 🙄🤪), a že Tě fotr 2× fysicky napadl.

Řeknu Ti to jednoduše: máš na to lejstro? Máš „Rozsudek Jménem Republiky“, že Tvůj otec „je vinen, že“ Tě fysicky napadl, 2×? Nebo máš „Rozhodnutí“ Městského úřadu v …, přestupkového odboru (nebo tak něco), že „se (fotr) dopustil přestupku tím, že“, Tě – tam a tam, tehdy a tehdy – napadl? Nebo rozsudek civilní v podobném směru? Pokud nemáš, no tak Tě fysicky nenapadl, a Tobě se to jenom zdálo, rozumíme si? Jednoduché.

Pokud máš, vytáhni si hlavu ze zadnice, jo, obrať se na nějakou tu „útulnu pro matky s dětmi“, vlastně je to, svým způsobem, výhra být matka s dětmi, protože ausgerechnet pro matky s dětmi jsou „útulny“ v mnohem větším počtu, než jiné „útulny“, no a tam přečkej nějakej ten měsíc, než ten byt seženeš. V tom, snad, není problém.

Pokud nemáš, tak se taky obrať na nějakou tu „útulnu pro matky s dětmi“, ale počítej s tím, že, samozřejmě, nebudeš brána tak prioritně, protože toto jsou všecko kecy v kleci, jo, to nikoho nezajímá. Pochop: Ty bydlíš, máš trvalý pobyt a něco meleš. Na to oni jsou zvyklí, víš co, lidi lžou. Takže podle reálné situace v daném místě, jo, jak budou mít volno.

Stejně tak existují obecní (městské) byty. Pozor, na jedné straně má sice obec povinnost mít byty pro akutní situace, ale to je třeba, že vyhoříš. Když šest let jsi někde, kde Ti ubližují, tak jsi kráva nebeská, a ne, není to akutní situace. To je Tvoje věc, jo, já Ti jenom vysvětluju, že v tom případě nemáš nárok ex lege. A nic jiného obec nemusí. To ale neznamená, že nedělá. To je zase jiný Kaffee. Takže: informuj se. Většina měst má bytový fond, no a Ty bys, jako matka samoživitelka, s – řekněme – komplikovaným a nejistým bydlením, spadala pod zájmovou skupinu, no a mohla bys se nastěhovat poměrně rychle.

Pochop, vlastně ty obecní byty, komerční nebo pro ty sociální případy, jsou něco jako veřejná zakázka, takže lidské hledisko jde stranou a jede se podle nastavených kriterionů, zpravidla se tomu přidělují body, no a na základě nich se dostaneš někde do pořadníku. Ale to už si musíš, frajerko, oběhat a zjistit sama, jo, nikdo to za Tebe dělat nebude. Reálná šance je a obecní byty, a zvlášť pro takovéto „případy“, bývají výrazně levnější, než komerční nájmy. A taky jistější a stabilnější.

V každém případě se přestaň litovat, přestaň čekat na „zázrak“ a přeber odpovědnost za svůj život. Jestli je to pravda, nebo není to pravda, objektivní materiální pravda, na to ser pes, Ty to tak vnímáš, Tví fakani – věř mi – to tak vnímají 10× tolik, tak se seber a vystěhuj se – kde je vůle, je i cesta.

V opačném případě si nestěžuj. Dělej si co chceš, ale počítej s tím, že „ani bůh si nebude vědět rady, co s Tebou“!

Jo, a pojem „společná domácnost“ nezakládá žádné vlastnické, nebo užívací či jiné, právo. A trvalý pobyt také ne. To jenom tak jako pro úplnost, víš co!

cappuccino

Nepises, cos jim provedla, ze te chteji vyhodit? Nikdy to neni jen jednostranna zalezitost.

Drap

Trvalé bydliště je pouze evidenční údaj. Nezakládá nárok na užívání jakéhokoli bytu, pokud nejsem vlastník.