Weroniq

mohou lékaři udělat domovní prohlídku u pacienta?

v seriálu House MD je každou chvíli vidět, jak jdou na nedovolenou prohlídku domů k pacientovi, aby zjistili, jestli jeho nemoc není z domácího prostředí.. je to fikce nebo je tohle v Americe normální?
Doplňuji:
tenhle seriál má k pohádce nebo komedii dost daleko.. a jinak se mi zdá postup léčení dost realistický.. sice není správné se někomu hrabat ve věcech, ale aspoň mu tak zjistili příčinu otravy třeba plíseň nebo bakterie

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to snad nemyslíte vážně? Domovní prohlídku a lékař? Lékař může provádět návštěvy doma u pacienta na základě pozvání k pacientovi, který je natolik nemocný, že se nemůže dostavit do jeho ordinace. Domovní prohlídky provádí policie. Pohádkám snad taky nevěříte doslova.
Doplňuji:
Weroniq, bez urážky, ani způsoby léčení v tomto seriálu zdaleka neodpovídají realitě. Takhle to nefunguje ani v USA. Je to prostě filmová fikce. Dotknout jsem se Vás nechtěla, ale je to opravdu JENOM film a ten má diváka pobavit. Není to dokument, tam by to vypadalo jinak.

Další odpovědi
Tlaky

Myslíte že mohou udělat domovní prohlídku třeba kominíci?

venkovan

No veřit tomuto seriálu potřebuje hodně víry.
Nicméně kdysi na toto téma, zda seriál je či není pravdivý a je odrazem nemocnic v USA, jeden z hostů toho diskusního pořadu řekl, že se toto ve výjimečných případech může stávat u některých špičkových nemocnic s tím, že se jedná pouze čas od času o pacienta a léčba je vlastně reklamou nemocnice.
Jinak všude lékařství je o penězích – bu´d na léčbu máme a nebo ne. To je ve všech nemocničních seriálech – hodní lékaři bojují o zdraví pacienta a zlý majitel nemocnice chce snížit náklady, léčit jen vhodné a perspektivní pacienty. Umrtí trestá společnost snížením bodů úspěšnosti nemocnice. Stejné jak unás, tak i jinde.

Ella

myslíš si, že by si američani dali líbit, kdyby jim někdo bez jejich vědomí prohledával dům? ty by sis to nechala líbit?

je to seriál… ne všechno je pravé… kdyby takový doktor existoval, znal by ho každý na světě…

Babsi

Já si teda myslím, že v Dr Housovi je to dost velká pohádka. Resonance biopsie CT lumbálka bez čekání a málem se pacienta ani nezeptají. To je blbost, všude se na tato vyšetření čeká dlouhou dobu. Vypisují se žádanky a řeší se to přes pojišťovny, protože je to drahý jak sviňa…
Kdyby si tohle dovolil nějaký normální doktor, tak by letěl, protože by neuspěl u etické komise. Takže Dr. House se musí brát s rezervou