zjentek

Mohlo by pršet tak hustě, že by se venku mezi kapkami deště nedalo dýchat?

Teď u nás začalo pršet způsobem, na který nejsem nijak zvyklý.

Nejlepší odpověď
dust8

To si nemyslím, protože při pršení se naopak dýchá lépe a vzduch se pročistí. Nebo to tu někdo vidí jinak?

Další odpovědi
Justin1

Myslím, že to možné není. Déšť vzniká ve formě kapek, mezi kterými je vzduch, nejedná se o vylévající se masu vody.

Tahle otázka mi připomíná, jak Eskymo Welzl tvrdil, že u severní točny je „zduch natvrdo zmrzlé, nedá se déchat“.

Dochy

Také myslím že ne. Do vzduchu se „vejde“ jen limitované množství vody v podobě páry, která pak kondenzuje a ve formě kapek padá dolů. Při 40C se do kubíku vzduchu vejde asi 50g vody… To když se vezme kolem a kolem není moc. Velkej panák chloupek nad míru??? OK, ono by se to při té kondenzaci mohlo trochu kumulovat, ale zázrak vodní stěny z toho myslím neuděláme.