Boy 13

Mohla se rozbít nějaká z LED didod?

Dneska jsem si koupil 9W LED žárovku (náhradu za klasickou 60W) a když jsem si ji dával do lampičky, tak mi spadla z ruky na zem, ale nebyla to velká výška. Žárovka normálně svítí, ale mám strach, zda-li se potom pádu nějak nepoškodila a jestli svítí všechny LED diody v žárovce.

Odpovědi
Kepler

Pokud by se LED „žárovka“ rozbila, byla by na kusy. Pokud normálně svítí, pak je OK. Může to možná mít vliv na její životnost.

dr.luha

Ledky jsou většinou zapojeny v sérii, takže když odejde jedna tak už to nesvítí vůbec. Jinak na plošném spoji drží všechno dost pevně, takže je velmi malá pravděpodobnost odtržení nějaké součástky. Největší nepřítel těchto LED žárovek je vysoká teplota. Proto je lepší vybírat ty, které tak moc „netopí“.