zjentek

Mohl bych se ještě jednou vrátit k jedné starší otázce?

..viz zde-
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-najdu-zdroj-konkretniho-videa-z-novinek-cz
..Quimby v odpovědi zdůrazňuje povinnost uvedení zdroje, ale v pravém rohu pod videem žádný zdroj není. Takže kde mohu vidět, zda je video k prodeji či nikoli?

Zde jsou vzorové odkazy-
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/374788-napodobovali-zvuky-velryb-pak-se-nestacili-divit.html

..tady podobnej případ-
http://www.no­vinky.cz/vano­ce/389504-jak-hezky-zabalit-darky-vcetne-tech-neforemnych.html

Neptám se, jestli je legální si tato videa stáhnout, nýbrž kde najdu zdroj, kde je to fyzicky možný.
Recesní příspěvek v diskuzi už nekomentujte, dík, zjentke.

Tak původní umístění videa v prostoru, kde jej našli ty Novinky, svépomocí najít nelze? A neví někdo, jak najít toto video třeba na You Tube? Vono tam určitě je a možná je to i ten zdroj ;)

Nejlepší odpověď
ivzez

Zdroj je nutné uvádět jen v případě, že nejde o vlastní materiály.
Vkládají-li Novinky vlastní videa, nemusí žádné zdroje uvádět.

Jde-li Vám o video z Novinek, můžete napsat na e-mail: redakce@novinky.cz

————
Doplňuji:

Podle mne redakce Novinek ta videa buď zhotovila sama nebo zakoupila.

Pokud je redakce vytvořila (nechala vytvořit) pro svou potřebu (to by mohla být např. videa k balení dárků, u nichž i uvádějí, kdo jim balení dárků předvedl),
nebo
za právo použití (vložení na Novinky) zaplatila původnímu tvůrci
(zde by uvedení zdroje záviselo na dohodě mezi redakcí a tvůrcem),
nemusí podle mne redakce žádný zdroj uvádět.

Neco jiného je převzetí materiálu (textu, fotek, videa) z cizího
webu se svolením autora. V tomto případě by měl být zdroj uveden.

Novinky podle mne takto nic nepřejímají ► mají vlastní
autory, nebo zakupují právo použít tvorbu jiných autorů.

zjentek

Totiž takhle- kdysi jsem měl v prohlížeči nainstalovaný program, který konvertoval z různých formátů do různých formátů a ten si zdroje sám vyhledával, takže když jsem jej použil třeba na video z webu Novinek, tak ten program našel zdroj, zobrazil jeho adresu a potvrdil, že je to možný konvertovat a nabídl na kterém webu a do jakého formátu. Už tu app nemám ..znáte podobné způsoby?

zjentek

..a kam ten Quimby koukal, když napsal, cituji-„Když si prohlédneš zdroj, tak vidíš, že to video je k prodeji, takže si ho legálně stáhnout nemůžeš“ ..co?

ivzez

Quimby se možná podíval do zdrojového kodu stránky (ale nějak se mi nezdá, že by tam někdo uváděl, že je video na prodej).

Zobrazení zdrojového kódu:
Klikněte pravým tlačítkem myši na některé prázdné místo (bez textu a obrázků) ve stránce a z kontextového menu vyberte „zobrazit zdrojový kód“ (v různých prohlížečích se název může trochu lišit).