zjentek

mohl by president ze dne na den rezignovat na svůj úřad?

Doplňuji:
a podle vás ..měl by?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, Ústava to umožňuje.

Další odpovědi
marci1

Ano. Jedná se o tzv. abdikaci. V ČR je abdikace prezidenta republiky upravena v čl. 61 Ústavy.

fcoop

Myslíš tím"Objímačku stromů"…alias ..„Virotika“..?
Ne mohl,měl by.
Ale to nehrozí,museli by ho vyrvat i s futrama.
Ještě že je to udatný jedinec.
Dnes pravil lidem na Albertově:„Nebojím se vás,stejně jako jsem se nebál před 25 lety“.
A pak ho už jen ochranka chránila deštníky před předměty,které létaly z davu.
Prostě vašeho prezidenta vypískali a vybučeli.
Hrozný.......co?

mosoj

Tu radost elitě neudělá. Zklamal by tu „lůzu“ která ho volila.
Vzorek voličů je diametrálně odlišný, od vzorku pár křiklounů na ulici.

anonym

Obama určitě a ti další ze západního bloku, tak to opravdu nevím.
Doplňuji:
fcoop …Prostě vašeho prezidenta vypískali a vybučeli.
Hrozný.......co?

Pokud bučící vypadají jako lidi, tak je to jen optický klam.

anonym

Když hodí kopyta,tak jez kola ven,žádnej jinej prezident nedělal takovou ostudu jako tenhle
http://www.vid­xi.net/video/2Fz_5k5N7H­w/milo-zeman-opil-esk-prezident-v-rusk-tv.html

England1522

Ano. Když by prezident odstoupil tak na nějakou krátkou dobu by funkci prezidenta zastával předseda vlády ale ne s postem prezidenta ale do doby nástupu nového prezidenta.

zjentek

fcoop: dík za příspěvek, taky k tématu jeden přidám ..„Nebojím se vás,stejně jako jsem se nebál před 25 lety“. ..to mně připomnělo, jak u nás na zahradě debatoval můj synek se svým kámošem o vojně a ten mu tam povídal, že když byl před revolucej u lopat (politicky nespolehlivej), tak prej tam někdy v říjnu velitel jeho útvaru (slovák, nějakej polomaďar) pronesl před všemi těmi nastoupenými lopatami, že v „68ém“ vedl tankovú divíziu proti lidu a když bude třeba, že pojede zase (u tý zemanovy věty se mi to po letech připomnělo) ..no a pak jej v tom Týně n. Vl. některý ty lopaty (ne politický, nýbrž sociální důvody nástupu) hodili z druhýho patra okna kasína přímo do vltavy a to v prosinci, když odjížděli do civilu ..tehdá hodně mrzlo, takže já abych se teď o toho „chytrýho“ zemana trochu bál ,)