Avatar uživatele
zjentek

mohl by president ze dne na den rezignovat na svůj úřad?

Doplňuji:
a podle vás ..měl by?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, marci1 před 3419 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Ano, Ústava to umožňuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Ano. Jedná se o tzv. abdikaci. V ČR je abdikace prezidenta republiky upravena v čl. 61 Ústavy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Myslíš tím"Objímačku stromů"…alias ..„Virotika“..?
Ne mohl,měl by.
Ale to nehrozí,museli by ho vyrvat i s futrama.
Ještě že je to udatný jedinec.
Dnes pravil lidem na Albertově:„Nebojím se vás,stejně jako jsem se nebál před 25 lety“.
A pak ho už jen ochranka chránila deštníky před předměty,které létaly z davu.
Prostě vašeho prezidenta vypískali a vybučeli.
Hrozný.......co?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tu radost elitě neudělá. Zklamal by tu „lůzu“ která ho volila.
Vzorek voličů je diametrálně odlišný, od vzorku pár křiklounů na ulici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Obama určitě a ti další ze západního bloku, tak to opravdu nevím.
Doplňuji:
fcoop …Prostě vašeho prezidenta vypískali a vybučeli.
Hrozný.......co?

Pokud bučící vypadají jako lidi, tak je to jen optický klam.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Když hodí kopyta,tak jez kola ven,žádnej jinej prezident nedělal takovou ostudu jako tenhle
http://www.vid­xi.net/video/2Fz_5k5N7H­w/milo-zeman-opil-esk-prezident-v-rusk-tv.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
England1522

Ano. Když by prezident odstoupil tak na nějakou krátkou dobu by funkci prezidenta zastával předseda vlády ale ne s postem prezidenta ale do doby nástupu nového prezidenta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

fcoop: dík za příspěvek, taky k tématu jeden přidám ..„Nebojím se vás,stejně jako jsem se nebál před 25 lety“. ..to mně připomnělo, jak u nás na zahradě debatoval můj synek se svým kámošem o vojně a ten mu tam povídal, že když byl před revolucej u lopat (politicky nespolehlivej), tak prej tam někdy v říjnu velitel jeho útvaru (slovák, nějakej polomaďar) pronesl před všemi těmi nastoupenými lopatami, že v „68ém“ vedl tankovú divíziu proti lidu a když bude třeba, že pojede zase (u tý zemanovy věty se mi to po letech připomnělo) ..no a pak jej v tom Týně n. Vl. některý ty lopaty (ne politický, nýbrž sociální důvody nástupu) hodili z druhýho patra okna kasína přímo do vltavy a to v prosinci, když odjížděli do civilu ..tehdá hodně mrzlo, takže já abych se teď o toho „chytrýho“ zemana trochu bál ,)

před 3419 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek