Zacheus

Mohl by kandidovat na prezidenta člověk, který nasbíral jen 43 000 podpisů, kdyby mezi nimi bylo 10 senátorů?

Hypotetická situace: Kandidát na prezidenta nasbírá 51 500 podpisů. Při prvním ověřování se zjistí, že všech 8500 podpisů z prvního vzorku je falešných, přikročí se tedy k ověření druhých 8500 podpisů. Tam budou všechny pravé a ukáže se, že je mezi nimi 10 senátorů či 20 poslanců. Ukáže se tedy, že po odečtení podpisů z 1. vzorku má kandidát nedostatečný počet podpisů od občanů, nicméně má podporu dostatečného množství zákonodárců? Může kandidovat?

Odpovědi
Drap

Ano protože splňuje podmínku 10 senátorů. Na ostatní podpisy se nebere zřetel