Avatar uživatele
peterd108

Mluvili jste někdy v Chorvatsku záměrně německy nebo anglicky?

Nedávno jsem v internetové diskuzi četl, že někteří Češi v Chorvatsku záměrně mluví německy s například v restauracích, protože potom se k nim obsluha chová lépe, Čechy prý často opovrhují. Mate vy nebo někdo z vašich blízkých podobnou zkušenost?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gonfaloniér před 1364 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Skoro vždycky.
Ano, mám. Když zjistili, že jsme Češi, protáhli otráveně ksichty. Od té doby tam nejezdím.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Vůbec ne. Chorvaty lze považovat za velmi vstřícné, příjemné a solidní lidi.Alespoň takovou zkušenost mám já z několika návštěv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nebojte sa, je to zbytočné. Chorváti majú rokmi vypestovaný cit a sluch na našincov, ktorí sa vydávajú za turistov zo západných krajín. Zo začiatku môžu naletieť, ale skôr či neskôr sa väčšina takýchto „šetrilkov“ z Čiech a Slovenska prezradí (napríklad „ponožky v sandálach“, počítanie mincí, nenechanie dostatočného tringeltu).
Dosť často som sa (nielen) v Chorvátsku na takýchto „takydojč, czechingliš“ bavila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Ne, nemám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kalim_YT

já mluvím většinou nesmyslným arabským jazykem :D
ale když jsem s rodinou v italii tak jsi všichni myslí že jsme němci, protože jsme všichni blond, a když začnout mluvit německy tak je všechny překvapí zase naše perfektní němčina. :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek