Mléčné výrobky u dvouletého dítěte?

Dobrý den, zajímalo by mě, kolik mléka nebo mléčných výrobků by měl sníst můj dvouletý syn? Je vůbec nutné, aby pil mléko?

Odpovědi
Eni

Ahojda, moc ráda ti sem písnu, co jsem se dozvěděla od naší doktorky, protože právě na tohle jsem se jí nedávno ptala. Snad ti to trošku pomůže.
Ve dvou letech dítěte ještě není zcela nutné zařadit čisté mléko (například k snídani) do jídelníčku. Navíc kolikrát dětičky mléko vyloženě odmítají.
Během dne je mléko zastoupeno v mléčných výrobcích. Doktorka mi radila, abych si všímala složení výrobků, které kupuji. Děti též potřebují vlákninu.
Pokud ti třeba malý mléko odmítá, zkus jej ochutit. U nás to zabralo.
A pozor – existuje i alergie na bílkovinu kravského mléka, takže odmítá li dítě mléko proto, že mu nedělá dobře, má třeba průjem, určitě s ním zajdi k doktorce, aby se tato možnost případně vyloučila.